В последното утро на юни – не само горещо лято, но и горещи политически и икономически теми. Като за последно депутатите гласуват в пленарна зала, а правителството отново е в скандал. Всичко това ще е във фокуса ни „Точно днес“, ето какво ще чуете до 9.30 ч.:
Решението за изгонването на 70 руски дипломати разклати отново политическия живот на България. Ще предизвика ли то предсрочни избори у нас? Политологът Любомир Стефанов с анализ на ситуацията.
Допълваме и гледната точка на „Продължаваме промяната“, след като БСП спира преговорите за нов кабинет с партията и поставя условието, че ще ги възобнови, ако се предложи друг премиер. Ще ни я представи Росен Костурков, депутат от „Продължаваме промяната“.
Ще се повиши ли рязко инфлацията у нас след като депутатите не приеха предложенията за дългосрочни компенсации за небитовите енергийни потребители? Отговор търсим от Добрин Иванов, изпълнителен директор на Асоциацията на индустриалния капитал в България.
Конкретен пример от Пловдив за сближаване на децата от България и Република Северна Македония – група от тях заедно ще рисуват под надслов „Малък Монмартър“. Събитието се организира от Фондация „Българска памет“, а повече за двустранните отношения и кой е верният път ще говорим с председателя на организацията доктор Милен Врабевски.
В зона „Култура“ ще ви поканим на изложба в Радио Пловдив на Череша Колева. С нея ни среща Веселина Пеева.
Преди всичко това – „Добро утро, ден!“. Тази седмица в рубриката ни гостува Вера Вулджева.
Във понеделник сутрин и все още с празнично настроение, говорим за образование,здравеопазване и изкуство. Даваме думата на младите хора, за да разкажат какво ги тревожи и какви са проблемите, които трябва да се решат за да останат да живеят и работят в страната си. Говорят студентите по медицина, които излизат на протест в шест града - Пловдив, София,..
Часове след Денят на славянската просвета и култура Ви разказваме за формата "Буквоплет". Какво представлява, как се провежда и защо е толкова любимо на децата състезанието по правопис ще попитаме организатора Силвана Джамбазова. Тя ще бъде наш гост заедно с децата финалисти в приключилия само преди седмица последен етап на формата, провел се във Велико..
Тази неделя говорим за глаголицата, с Нора Пенева. Тя е писател, вдъхновител, изследовател. Нейни са книгите „Буки“ и „Глаголически именник и нумерология“. Очаквайте и астробюлетина за юни, със Стефи Недевска. Очакванията ни за нещата, по-често, са някак по-сладки и свежи от реалността на изживяването. Но, този юни ще бъде..
В навечерието сме на най- светлия и най- безспорен български празник – 24-ти май! Честването му тази година съвпада с 1170-та годишнина от създаването на славянска писменост и 1160 години от приемането на християнството. За двете годишнини и за избора, който България прави преди 12 века ще ни припомни проф. Христо Матанов. Ще..
Всяка година по това време в страната започва абитуриентската треска. Родителите ритуално изпращат неусетно порасналите си деца в света на реалния живот, а те посрещат събитието , възторжено броейки до 12, поели за бала, след който се очаква да станат самостоятелни хора. Всички по реда си сме минали по този път, пълни с надежди и мечти за..