Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Арестът в Смолян няма да се закрива, надзирателите остават

Арестът в Смолян, няма да бъде закрит. Той ще бъде прехвърлен като структура към Затворническото общежитие в града, каза депутатът от „Демократична България“ Зарко Маринов след разговор с министъра на правосъдието Надежда Йорданова. 

В началото на месеца шефът на Главна дирекция „Изпълнение на наказанията“Ивайло Йорданов предложи арестите в Смолян и Силистра да бъдат закрити поради недостатъчна натовареност, а надзирателите от смолянския арест да бъдат прехвърлени в затвора в град Пловдив, където не достигат охранители. 

Министър Йорданова е поела пред Маринов ангажимент да преразгледа и предложеното обединение на пробационните звена в Смолян и Девин, обхващащо общините Девин, Борино и Доспат. 

Според народния представител Зарко Маринов обаче, по-удачният вариант е обединение на пробационната служба в Смолян с тази в Чепеларе или Мадан.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

В Пазарджик тече подготовка за утрешния вот

 В Пазарджик ще бъдат раздадени предизборните книжа на представителите на избирателните секции, в които утре ще се проведат извънредните избори за нов ОбС.  Ще бъдат транспортирани и машините за гласуване, като над 200 полицаи днес и утре ще следят за нормалното протичане на изборния процес.   Раздаването на изборните документи ще започне в 10..

обновено на 11.10.25 в 08:59

Обявяват наградените в конкурса "Добромир Тонев"

В Дома на културата „Борис Христов“ в  Пловдив ще бъде обявен носителят на голямата награда от 15-ия Национален конкурс за поезия „Добромир Тонев“. Обявяването на победителите и награждаването се извършва традиционно в навечерието на деня на рождението на Добромир Тонев – 15 октомври. Според новия статут, конкурсът е за издадена поетична..

обновено на 11.10.25 в 08:59

Открива се фотоизложбата „Избрано“

В рамките на   Международния фото салон Пловдив 2025 ще бъде открита втората фотоизложба „Избрано“. Петчленно жури от четири държави -Белгия, България, Италия и Китай, имаше нелеката задача да оцени най-добрите фотографии и техните автори, които се състезаваха за Купата на салона и за над 150 награди. Разгледани бяха общо 4952 фотографии,..

обновено на 11.10.25 в 08:58

Три жилища са засегнати от пожара в "Източен"

Три апартамента са засегнати от пожара, лумнал днес в жилище на последния етаж  на  блока на ул."Зефир" 6, до парк "Каменица".  Пет пожарни потушиха пожар в апартамент в Пловдив Има възможност за временно настаняване на потърпевшите семейства и помощ при разчистването, каза на място зам.-кметът Иван Стоянов. Там е районият кмет на "Източен"..

обновено на 11.10.25 в 08:58

103 години навърши баба Атанаса от Граф Игнатиево

103 години навърши най-възрастният жител на община "Марица".  Атанаса  Оджакова от Граф Игнатиево има две дъщери и петима внуци и скоро  очаква още една правнучка.  Чувства се щастлива и горда, че е доживяла толкова много години, но краката вече не я държат. Въпреки това посреща гости и домашна пита. Преди да отпразнува с родата гости..

публикувано на 10.10.25 в 21:14