Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Опашки пред центровете за прием на документи след 7 клас

| обновено на 05.07.22 в 16:02

Опашки се извиха пред петте центъра за подаване на документи след завършен 7 клас в Пловдив. От днес до 7 юли тече кампанията за подаване на заявления от учениците и техните родители. 

"Пред ОУ "Екзарх Антим I" от 7.15 часа имаше чакащи, работното време е от 8.00", съобщи директорът Катерина Василева. Тя уточни до 11 часа бяха минали 70 човека, а за целия ден се очакват до 200 подадени заявления. 

Родителите споделиха, че за по-сигурно не използват онлайн системата, а се доверяват на подаването на документите чрез комисиите в центровете-гнезда. 

Чакащи имаше и пред СУ "Пейо Яворов" и пред СУ "Цар Симеон Велики".

Припомням, че тази година над 5600 са седмокласниците в Пловдив и областта. Всички следва да участват в класирането за прием в гимназия и средно училище.

В Пловдив област работят общо 22 центъра за прием на документи. Системата онлайн засега работи. 

През миналата година в електронното подаване, на първия ден имаше проблеми с отчитане на оценки по определени предмети. 

Очаква се първото класиране да стане ясно на 12 юли. 

Седмокласниците подават документи за прием в 5 центъра




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Пловдив иска от държавата 3 имота на "Гладно поле"

Община Пловдив вече официално е заявила пред държавата интерес за придобиване на три имота в района на „Гладно поле“, които са с отпаднала необходимост за Министерството на отбраната. Кметът на Пловдив Костадин Димитров е в непрекъсната комуникация с министъра на отбраната Атанас Запрянов и вече проведе няколко срещи с него, на които са..

публикувано на 21.07.25 в 19:12

Нарастват огнищата на шарка в Пловдивска област

Тежка остава епизоотичната обстановка в Пловдивска област. Нараства броят на засегнатите стопанства с шарка по дребните преживни животни. Броят на огнищата на шарка при овцете и козите вече е 54. Припомням, че в петък те бяха 42.    4400 са заболелите от шарка овце и кози на територията на Пловдивска област. Това съобщи д-р Иван Шишков от..

публикувано на 21.07.25 в 16:42

Пожар задими АМ "Тракия" при 73 километър в посока Бургас

Сухи треви и храсти горят до 73 километър на магистрала „Тракия“  до платното в посока за Бургас. Пожарът е много близо да намиращата се там бензиностанция, но според говорителя на полицията в Пазарджик Мирослав Стоянов пожарникалите са успели да го спрат преди нея.  Заради задимяването движението по магистралата за Бургас закратко бе спряно...

обновено на 21.07.25 в 15:03

Община Пловдив пак търси желаещ да ремонтира ОУ "Т. Каблешков“

Община Пловдив обяви за втори път  и с по- висока цена обществена поръчка за ремонт на основно училище „Тодор Каблешков“ в квартал Прослав. Заданието е за инженеринг включва проектирането, строителството и авторският надзор. Стойността на поръчката е 3 милиона и 235 хиляди лева без ДДС. Два милиона лева от финасирането са от бюджета на..

публикувано на 21.07.25 в 13:27