Дефиле на мотори „Харлей Дейвидсън“ ще премине на 9 юли през Чепеларе, съобщи общинският пресцентър.
Родопският град е домакин на годишната мото среща на собственици на мотори „Харлей Дейвидсън“.
Притежатели на мотори от известната марка от София, Атина и Истанбул се очаква да пристигнат за Ride on Chepelare`22.
Мотошествието ще бъде посрещнато с изпълненията на гайдарски състав с ръководител Петър Янев.
Празничната програма за събитието включва изпълнения на химна на Родопите „Бела съм бела, юначе“, родопски хора на площад „Олимпийски“, концерт на рок група Ivory Twilight.
По време на годишната среща на собствениците на мотори „Харлей Дейвидсън“ ще се организира благотворителна кауза, средствата от която ще се предоставят за реновиране на двора на православния храм „Успение Богородично“ в Чепеларе.
Пловдивският окръжен съд потвърди определение на Районен съд – Пловдив, с което мярката за неотклонение на подсъдимия по делото "Дебора" Георги Георгиев е изменена от "задържане под стража" в "парична гаранция". Висшестоящата инстанция дори намалява размера на гаранцията от 25 000 лева на 10 000 лева. Съдебният състав приема, че към настоящия..
Присъди от по година и половина получиха младото семейство трафиканти от София, заловени да пренасят 300 грама фентанил в Пловдив и опитали да избягат от полицията. Присъдата за мъжа е ефективна, а за жената условна. И двамата са признали вината си, присъдите им са окончателни и вече са влезли в сила 26-годишният Илия Илиев е осъден..
Нова фалшива обява за безплатен градски транспорт в Пловдив се появи в социалните мрежи. Предложението рекламира шесмесечен гратис срещу символична такса, във връзка с годишнина на дружество „Градски транспорт“, каквото Пловдив отдавна няма. Обявата завършва с покана да се последва линка за плащане. Това е поредна спонсорирана публикация,..
С пълно мнозинство пазарджишките общинските съветници върнаха на регионалния историческимузей експозиционна зала, която преди 30 години е била отнета от сградата на културната институция , за да се превърната в пицария. Утре собственикът на заведението, чийто договор е изтекъл преди дни, ще трябва да освободи помещението. Предложението за..
Задържан е мъжът, който запали огън в района на гробищния парк в Асеновград – съобщиха от полицията. Умишленият инцидент е от сряда следобед, когато в полицейското управление в Асеновград е получен сигнал за забелязан човек, който пали огън на незаконно сметище около гробищата. Незабавно на място са изпратени екип на полиция и пожарна, като..