Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Юлски многоточия - "Точно днес"

Когато отговорите станат повече от въпросите, тогава или въпросите не са  точните, или отговорите са  формални и не носят смислова тежест. Безкрайното повторение провокира безкрайна умора и тогава рискът от грешки и от думи, възприемани  единствено като шум, става особено съществен в среда без желание за чуваемост. 

Дни наред всички очакваха  да бъде излъчен Кабинет на спасението в името  на България и в отговор на тревогите на хората, заради инфлацията, войната и енергийната бедност. После, сякаш внезапно, всички разбраха, че заради "изтеклия" запис в коалиционнатата задруга е налице ново много мащабно пропадане. 

Въпросите сега натежават към изхода от управленската агония и към цената на грешката, която се търси и в продължението нататък, и в отказа на БСП от мандата. 

Коментар за посоките на тези решения ще търсим със събеседниците в програма "Точно днес" - политическия аналиизатор проф. д-р Тодор Галунов и  Атанас Зафиров - заместник-председател на БСП по коалиционната политика.

Очаквано, новият председател на градския съвет на БСП е депутатът Иван Петков. Партийната  конференция  го избра с решително мнозинство пред останалите трима кандидати Атанас Петков, Димитър Михайлов и Таня Балканджиева. С какво този избор може да  промени  образа  на столетницата, сполетяна от жестоки  противоборства  в Пловдив,  и какво представителство на града в негово лице да очакват избирателите отляво - по темата  Иван Петков.  

Планината като оазис за  пътешествия и културни срещи в горещото лято. За културните инициативи и идеите за интересни посоки  - разговор с кмета на Смолян Николай Мелемов.

Ще ви поканим и на изложбата в галерия "Резонанс" на наградените участници от провеждащата се ежегодно в Казанлък Международна изложба "Съвременна малка графика" . В период от десет години в нея са участвали над 460 артисти от 50 страни от петте континента. По темата  чуйте Петър Бояджиев, куратор на инициативата. 

А отговор на питането какво се случва зад кулисите, дава в цветове и форми в галерия "Arsenal of art"  Гергана Мантарлиева, която има емоционален разказ за работата й с блестящия режисьор и сценограф Стефано Пода, поставил  в рамките на европейското културно домакинство на Пловдив през 2019 г. операта "Орфей и Евридика" от Глук на Античния театър.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Новата седмица "Точно днес" от 17 февруари

В понеделник сутрин с темите от деня и посоките на седмицата, която започва. Акцентите до 9.30 часа: - Изпълнителната агенция за българите в чужбина ни кани на юбилея "България и българите заедно" по повод 15 години радио "Татковина" и 5 години изложбата "Заедно по пътя на Кирил и Методий". За събитието в Стария град ще ни разкаже изпълнителният директор..

обновено на 16.02.25 в 17:26

С Левски в сърцето днес в Клуба

В навечерието на 152-та годишнина от гибелта на Васил Левски и по повод седмицата посветена на най-светлата личност в родната ни история, Ви срещаме с децата от СУ "Васил Левски" с. Маноле.  На 19 февруари тази година СУ "Васил Левски" с. Маноле отбелязва своя патронен празник и 140г. образователно дело. От миналото до днес, за п ървите сведения за..

публикувано на 16.02.25 в 15:11

Младост, идентичност и взаимоотношения в „Шейкър“

Неделята на 16 февруари посвещаваме на разговори за младост и красота. Фейс йога като алтернатива на ботокса, и други подобни интервенции. Разговаряме с Мима Краевска,  международен треньор по  фейс йога, самомасажи, тейпинг и гуа ша.  Наш гост е и Силвия Крумова, харесван автор и блогър. С нея коментираме нюансите на човешките..

публикувано на 15.02.25 в 16:05
Асеновград на 14. 02. 2025 г.

Цвят червен в „Ден след ден“

Червеният цвят е кодът на днешното предаване. Червено вино, сърца и валентинки ще бъдат предизвестен акцент във времето от 15 до 17 часа! И тъй като Пловдив е пример и за етническа толерантност ще заухае и на кафе! Очаквайте земеделския министър Георги Тахов с коментар за готвения законопроект за скъсяване на веригата на доставки на храни в..

публикувано на 14.02.25 в 14:46

"Вход свободен" за Любовта във всичките й измерения

Днес в предаването повече от всеки друг път ще бъде на фокус Любовта! Онази любов, която приема множество форми, която ни връхлита като ураган и се усеща в различни измерения, много често дори се разхожда около нас на четири лапи :)))  Как да заздравим връзката си с домашния любимец, попитахме про дог трейнър и автор на книгата "Разговор с куче" Мира..

публикувано на 14.02.25 в 09:30