Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Детето, блъснато в Старосел, вече е в съзнание и говори

Снимката е илюстративна
Снимка: архив БНР

Подобрява се състоянието на шестгодишното момче, блъсното преди седмица от кмета на Старосел. След инцидента детето получи травми на гръдния кош и бе настанено с опасност за живота в пловдивската болница "Свети Георги".  

След една седмица непрекъснати лекарски грижи детето вече е в съзнание и говори.  Предстоят обаче още операции до възстановяването му.  

Припомням, че инцидентът стана на 18 юли. Тогава кметът на хисарското село Старосел Матея Гудев блъсна с автомобила си момчето, докато пресичало пътя с дядо си.  Районната прокуратура в Пловдив наблюдава досъдебното производство по случая.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

115 каракачански кучета на изложба в Пловдив

В двора на Аграрния университет  в Пловдив се проведе Национална юбилейна изложба на каракачански кучета по повод 20 години от официалното признаване на породата.  Каракачанското куче е официално признато като първата автохтонна порода селскостопанско животно у нас на 10 август 2005 г. от Комисия по породи животни към Министерството на земеделието..

публикувано на 15.03.25 в 16:48

Радев призова партиите да върнат доверието в изборния процес

Амнезията и цинизмът все повече завладяват върховете на българската политика. Това заяви пред журналисти в Пазарджик президентът Румен Радев. "Точно тези, които опорочиха изборите. Техните партии излъчват членовете в избирателни комисии, които надписват протоколи, крият бюлетини, купуват гласове, притискат бизнеси и съблазняват кметове..

обновено на 15.03.25 в 16:45

Филолози от ПУ се дипломират

 436 абсолвенти от Филологическия факултет на Пловдивският университет „Паисий Хилендарски“ получиха дипломите си на тържествена промоция на випуск 2025 в спортната зала на висшето училище.  Обръщение към абсолвентите отправи журналистката и авторка на книги с проза и поезия Екатерина  Костова, също възпитаник на факултета.  „Когато аз..

обновено на 15.03.25 в 16:45

Гората.бг раздава дръвчета в Пловдив и Карлово

При силен интерес активисти на инициативата Гората.бг раздадоха в Пловдив 30 000 дръвчета на желаещите да ги засадят.  Акцията бе на  бул. „Свобода“ до Братската могила.  Следобед кампанията на Гората.бг продължи с раздаването на  12 000 фиданки в Карлово.  От Гората.бг посочват, че повечето фиданки са високи между 40 – 160 см, оптимални..

обновено на 15.03.25 в 16:44

Мъж загина в пожар в Карлово

47-годишен мъж е намерен мъртъв в дома му в Карлово, съобщават от Главна дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“.  Около 11 30 часа вчера в регионалната служба в Пловдив е получено съобщение за дим от апартамент в Карлово.  Пристигналият спасителен екип е открил в жилището загинал мъж на 47 г.  Причината за пожара е незагасена..

обновено на 15.03.25 в 12:31