Днес отбелязваме големият християнския празник Преображение Господне.
Според евангелието Исус Христос, заедно с апостолите Петър, Яков и Йоан се качили на планината Табор за молитва. Там тримата апостоли седнали да си починат и заспали. Когато се събудили, видели Исус да свети ярко и дрехите му били бели, гласи библейското предание.
По време на богослужението днес се освещава първото за тази година грозде. Според народното поверие, от Преображение нататък времето се обръща от лято, към есента и зимата.
Краткотраен, но пороен дъжд този следобед наводни улици, приземни етажи, гаражи и мазета в Пазарджик. Жители на града споделят в социалните мрежи, че вероятно причина за ситуацията са непочистени шахти. Екипи на пожарната в Пазарджик са реагирали на четири сигнала за паднали клони и дървета. За радост, няма пострадали, уточняват от МВР -..
Мащабна акция за почистване на Сахат тепе проведоха доброволци по инициатива на Сдружение „Бизнесът за Пловдив“ и администрацията на район „Централен“ със съдействието на общинското предприятие „Градини и паркове“. По склоновете, алеите и трудно достъпните места на хълма бяха преманхнати, натоварени и извозени изсъхнали дървета и храсти...
Стотици жители и гости на Карлово се включиха в традиционния Празник на розата. Градът се превърна в сцена на красотата и благоуханията. Празникът започна с ритуален розобер е в розовите градини край Клисура с участието на гайдарски състав при НЧ „Христо Ботев“ – Калофер. По - късно в центъра на Карлово гости от страната и чужбина аплодираха..
С плакати "Не на еврото, предишната диктатура не въведе рублата! Еврото не, благодаря, избираме лева" хиляди пловдивчани се включиха в протеста на площад "Съединение" . Те изразиха опасения, че цените ще се вдигнат с приемането на единната европейска валута. Недоволните за кратко затвориха централния булевард „Шести септември“ в Пловдив и се..
Протест в защита на българския лев имаше и в Смолян. Жители на родопския град се събраха днес по обяд пред паметника на Орфей и Евридика. Те настояват за провеждане на референдум по темата. Някои от хората носеха националния флаг. Те потеглиха на шествие по пешеходната зона с възгласи: „Искаме си лева“, „Референдум“ и „Не на еврото“. Участниците..