Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Точно днес" на 9 август - да подредим деня

| обновено на 08.08.22 в 16:40

Различни посоки и теми събираме във вторник сутрин и търсим отговори на важни въпроси за здравето, управлението на държавата, градската среда  и опазване на културното наследство на Пловдив.

- за поредната ковид вълна, скритата заболеваемост и мерките  - през погледа на семейните лекари - говорим с д-р Георги Цигаровски, председател на Районната лекарска колегия в Пловдив.

- за кризите и политическия пиар, предизборно в обединение -и стари, и нови играчи в битката за електорална любов или още за новото ляво и надеждите за по-широк формат в дясно - анализ на политолога Страхил Делийски 

-за новото улично осветление със съвременни LED осветители в два от кварталите на Пловдив - "Южен" и "Централен" е интервюто на Антоанета Петричанска със Стоян Ковачев от фирмата изпълнител на проекта, спечелен от общината по т.нар. Норвежка програма.

- за ремонта на читалище „Родолюбие“ в Асеновград, който започва точно днес. Проектът е за над 3 220 000 лв., като ремонтът се финансира от ОП „Региони в растеж” и Фонда за устойчиви градове. Повече ще научим от кмета на общината д-р Христо Грудев.

- за старта на дейностите по  проекта на Община Пловдив - „Културното наследство на Пловдив, представено в ревитализирани,  реставрирани и реновирани места“ , в който участват седемте пловдивски културни института - Градска художествена галерия, Регионален исторически музей, Регионален археологически музей, Регионален етнографски музей, Регионален природонаучен музей, Народна библиотека "Иван Вазов" и ОИ "Старинен Пловдив".

Започваме в 7.00 часа!

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Между политически заявки и реалност „Точно днес“

В първото утро на седмицата поставяме важните теми и неизвестните около тях. Ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа: Какво ще ни донесе влизането в еврозоната и смяната на лева с евро? Ще обеднеем ли? Или напротив, ще се почувстваме истински европейци? Бившият икономически министър на България Николай Василев с отговори на важните за..

обновено на 15.06.25 в 17:56
Манол Пейков

Манол Пейков за каузата “Пловдив чете”

Днес в предаването посрещаме издателя Манол Пейков, с когото ще говорим за историята и настоящето на фестивала “Пловдив чете”. Ще проследим раждането и развитието на литературния форум, който се превърна в една от културните емблеми на града ни и вече има своето 23-то издание- част от духовното наследство , което ни остави голямата Божана..

публикувано на 15.06.25 в 12:05

Ранно утро с "Шейкър"

Неделното утро споделяме заедно, с надежда за полезно и приятно време до 10! Срещаме ви с интересни теми, и събеседници чието мнение се надяваме да внесе повече яснота и отговор на въпросите.  Алергиите – причини, симпптоми, лечение – тематаразглеждаме с д-р Силвия Новакова – алерголог, член на Българско дружество по алергология,..

публикувано на 14.06.25 в 16:05

"Добро утро, ден!" със Стефан Царов

Тази седмица в „Добро утро, ден!“ ще ни гостува един от най-редовните слушатели на Радио Пловдив. Той е от Раковски и се казва Стефан Царов. Председател е на организацията на Съюза на слепите в общината, незрящ е, придвижва се с придружител, а отскоро разчита на своя модерен телефон с приложението „Бъди моите  очи“.  Казва, че през далечната 1990..

обновено на 13.06.25 в 17:03

Петък - 13-ти, "Ден след ден"

Що е то „лайшманиоза“ и на какво се дължи значителното й увеличение в Южна България през последните няколко месеца? За опасната паразитна инфекция Елена Крушкова разговаря с проф. Олиана Бойкинова, началник на Клиниката по инфекциозни болести и паразитология към УМБАЛ „Свети Георги“ - Пловдив. Може ли да се овладее увеличението на цените и..

публикувано на 13.06.25 в 14:47