Пожароопасно време се очертава през следващите месеци не само в гората, но и в политиката. Предстоят нови избори със стари играчи и всичко това на фона на протести срещу служебното правителство и необходимостта от овладяване на енергийната криза.
За политическите ходове и сметки преди изборите, както и за възможните коалиции ще говорим с политическия анализатор Първан Симеонов.
От политическия пожар ще се пренесем на място, където от няколко дни бошува истинска огнена стихия. Панагюрище е в частично бедствено положение от понеделник заради иглолистната гора, която се запали между селата Левски и Елшица. Какво е положението там, овладян ли е пожарът и има ли обгазяване в района ще попитаме кмета на Панагюрище Никола Белишки.
Иванка Петкова пък ще ни разкаже за реализирането на проект, свързан с културното наследство на Пловдив.
А в света на готвача ще ни заведе Христина Йорданова. Тя ще ни разкаже и какви са проблемите, пред които се изправя ресторантьорския бранш след поредицата от кризи, които преживя за 2 години. Христина Йорданова разговаря с шеф Румен Москов.
В рубриката „Великите европейци“ на Пламен Асенов ще научите любопитни факти от живота и работата на математика Блез Паскал.
Започваме след новините в 7 часа.
Вълната от протести заради недоволството от първия държавен бюджет в евро продължават. Демонстрациите имат политически и икономически измерения. Парите на държавата, които обикновено разединяват работодателите и синдикатите, за първи път се оказаха допирна точка между двете страни. Протестите на административните служители заради ниското..
Поредна трагедия на пътя – 3-ма души загинаха, а 7-годишно дете се бори за живота си след жестока катастрофа, станала снощи на Околовръстния път на Пловдив. След тежкия инцидент бизнесът поиска спешни мерки и заплаши с протест. По темата говори Илиян Филипов , собственик на голяма транспортна фирма, пред Даниела Добрева. За динамиката на..
Днес в предаването ви очаква разговор за стихосбирката „Земята на големите грешки“, на Катерина Василева, която ще бъде представена 25 ноември, в Пловдив, от литературен салон „Spirit & Spirit“. Модератор — Ина Иванова. Гост в студиото е Дими Йорданова – Командучи, първият гласов коуч в България. Говорим за емпатичното общуване и изграждането..
В утрото на 25-ти ноември ще говорим за важните за Пловдив теми, а също и за бюджета на държавата за следващата година, ето темите до 9.30 часа: „Да оцветим света в оранжево!“ затова призовава ООН в Международния ден за прекратяване на насилието срещу жени и момичета. Повече за кампанията, в която се включва и Пловдив ще научим от Теодора..
Изключително ветровито се оказва мястото на заместник-кмета по транспорт на втория по големина град в България. Само за две години на поста се смениха четирима души. Списъкът става доста дълъг с още връщане назад във времето. А от днес Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта. Това е Николай Душков, който идва от Общинското предприятие..