Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Взимат се мерки за нормалното протичане на вота

През септември се очаква затихване на КОВИД-вълната, стана ясно след среща на областния управител с директора на РЗИ-Пловдив

3
Снимка: Областна управа - Пловдив

Поредица от срещи, свързани с подготовка на парламентарните избори, проведе областният управител на област Пловдив Ангел Стоев.

Той се срещна с директора на ОД на МВР-Пловдив старши комисар Димитър Балев и с началника на „Охранителна полиция“ комисар Костадин Костов, както и с директора на РЗИ-Пловдив д-р Сийка Димчева.

Полицията ще активизира работата по подготовката на изборите, така че да се гарантира тяхното нормално провеждане, стана ясно след срещата на Ангел Стоев със ст. комисар Балев. Взети са всички мерки за честното и прозрачно протичане на изборите, в това число и за пресичане на евентуални опити за купен и контролиран вот.

„С директора на РЗИ-Пловдив направихме преглед на ситуацията, като в момента не се наблюдава ръст на заболелите, дори се очаква затихване в средата на септември. Затова на този етап общата ни оценка е, че епидемичната обстановка няма да окаже съществено влияние върху изборния процес“, смята областният управител.

В момента в Пловдивска област са в сила временни мерки, като най-важните са: носене на защитна маска в лечебни и здравни заведения,  в обектите за предоставяне на социални услуги и в градския транспорт, спазване на физическа дистанция от минимум 1,5 м и засилена хигиена. РЗИ-Пловдив разполага с всички видове ваксини, като основно хората си поставят бустерни дози. Няма проблем и с болничните легла.

За деня на изборите за карантинираните ще бъдат осигурени мобилни урни, а в болниците ще има разкрити отделни секции за  пациенти с COVID-19.

Продължават и срещите за осигуряване на зали за 16 РИК-Пловдив град и 17 РИК-Пловдив област. Обсъждат се няколко варианта, но нито един от тях не е окончателен на този етап, допълват от областната управа.

По публикацията работи: Иванка Петкова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Вряла минерална вода от цистерна заля майка и бебе в Ерма река

Вряла минерална вода е нанесла изгаряния на майка и на бебето ѝ в златоградското село Ерма река, съобщи БТА . Инцидентът е станал в началото на седмицата, уточняват от кметството.   Жена и едногодишния й син се разхождали по улицата до  шофьор, който пълнил с минерална вода цистерна за хотел в Златоград.   Маркучът се отскубнал и врялата вода, с..

публикувано на 04.10.25 в 15:51

Цветен маратон спира временно движението в район "Тракия"

Провеждането на спортното събитие "Цветен маратон" налага спирането на движението в пловдивския район "Тракия".  От сутринта до приключването на кроса се сппира трафика, включително и на автобусите от масовия градски транспорт, по бул. "Освобождение"- южно платно – от кръстовището с бул. "Асеновградско шосе" до кръстовището с ул. "Свети Княз Борис..

обновено на 04.10.25 в 12:10

Близки на 6-годишния Ангел протестираха пред клиниката, в която детето почина

"Детският живот няма цена"  - плакат с този надпис  издигнаха  близки и приятели на семейството на 6-годишния Ангел  пред пловдивската клиника, в която детето почина при стоматологична манипулация под упойка.  Припомням, че случаят беше проверяван от здравната инспекция и прокуратурата, а обвинение беше повдигнато на анестезиолога д-р Пламен..

публикувано на 04.10.25 в 12:05

Протестите в Труд продължават докато кметовете поемат отговорност

Протестите на жителите на село Труд продължават докато кметовете на Пловдив и Марица поемат публична отговорност за редовна автобусна връзка. Това заявиха от сдружение "Бъдеще за Труд", след като в петък  транспортното минстерство съобщи, че до 100 дни се очаква трайно решение на проблема.  До 100 дни може да има директен автобус от Труд до Пловдив..

публикувано на 04.10.25 в 09:53

Близки на починалото след упойка дете протестират отново пред болницата

Близки и приятели на семейството на 6-годишния Ангел, който почина при стоматологична манипулация в пловдивската „Медикус Алфа“ организират днес нов протест пред клиниката. Това съобщи в социалната мрежа майката на починалото дете Магдалена Райчева. Тя призова всички техни приятели, познати и колеги да дойдат и да подкрепят протеста. Семейството..

обновено на 04.10.25 в 08:56