Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Арестуваха двама, пребили старец в Искра, за да му вземат пенсията

Пловдивските криминалисти разкриха и арестуваха извършителите на поредното брутално нападение над самотен възрастен човек. Грозният инцидент е станал на 8 август, понеделник, в първомайското село Искра.  

Късно през нощта двамата бандити влезли в дома на 72-годишният старец, като единият останал да наблюдава отвън, а другият започнал да рови из стаите в търсене на пари и ценности. Стопанинът усетил ставащото и осветил крадеца с фенер, понеже къщата била без ток. 

Тогава  престъпникът се нахвърлил върху него и с тежки удари го повалил в несвяст. Грабителите намерили 370 лева от пенсията на стареца и избягали.  Само час по-късно обаче полицаите ги заловили. 

Това е втори подобен случай в рамките на няколко дни. На 30-ти юли в с. Скутаре по същия начин бе  пребита и ограбена 86-годишна жена, от чийто дом крадците отмъкнали мобилен телефон и вещи, тъй като пари не успели да открият.  

И тези нападатели са заловени и вече са в ареста. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Натоварена неделя за аварийните екипи на "ВиК-Пловдив"

Въпреки обещанието на "ВиК-Пловдив" до 17:00 часа да бъде  ликвидирана голямата авария на магистралния водопровод, който захранва Стария град в Пловдив, това не се случи.  Повредата, станала през нощта, остави без вода високите части в центъра на града.  Причината за спукания водопровод е остарялата и амортизирана водопроводна мрежа.  Точно..

публикувано на 03.08.25 в 17:33

Старият град и част от центъра на Пловдив са без вода

Авария е възникнала тази нощ в  центъра на Пловдив .  Спукан е магистрален водопровод, който захранва целия Стар град, съобщиха от "ВиК-Пловдив".  Пробивът е на  ул. "Княз Ал. Дондуков-Корсаков" , точно пред входа на известен ресторант, близо до сградата на Радио Пловдив. Заради повредата без вода са високите части на Стария град , както..

обновено на 03.08.25 в 15:01

Основните храни продължават да поскъпват

Цените на основни хранителни продукти, плодове и зеленчуци на борсите у нас продължават да се повишават и тази седмица, сочат данните на Държавната комисия по стоковите борси и тържищата.  Макар и минимално, но се покачва и индексът на тържищните цени, който отразява движението на цените на хранителните стоки на едро в България. Тази седмица той се..

обновено на 03.08.25 в 15:01

Костадин Петров спечели наградата "Дафо Трендафилов" на събора в Гела

22-рото издание на Гайдарското надсвирване и родов събор в родопското село Гела завърши с триумф за Костадин Петров , който спечели най-престижното отличие в тазгодишната надпревара – приза „Дафо Трендафилов“ . Тази награда се връчва за първи път в историята на събора. В силно оспорвана и емоционална битка на сцената, Петров надсвири достойния си..

публикувано на 03.08.25 в 14:50

Отбелязваме Световния ден на динята

На 3 август се чества Световният ден на динята. Празникът се празнува най-вече в Съединените щати. Сред най-популярните състезания по това време са замеряне с дини и надплюване със семки. Любопитно е, че има над 1200 разновидности на сочния плод в над 96 държави по света. Динята съдържа над 92% вода, най-високият процент сред плодовете, заради което..

обновено на 03.08.25 в 10:48