Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Обвинен в убийство остава в ареста

Окръжен съд Пловдив остави в ареста обвиненият в убийство Николай Танчев. Според разследването на 7 август в Сопот Танчев е убил Мариана Кръстева, с която е живеел. Съдия Меглена Маркова обоснова решението си с тежестта на престъплението, в което Танчев е обвинен, както и с наличието на обосновано предположение, че именно той е извършителят. Съществува и възможност обвиняемият да се укрие, прие още съдът.

Вечерта на 7 август 46-годишният Никола Танчев и 58-годишната му приятелка Мариана Кръстева са били на гости. Когато се прибирали, между тях избухва скандал. Танчев нанася поредица удари на жената. Тялото и е намерено на дружия ден на стадиона в града от охпанител. 

По случая са разпитани 10 свидетели от събирането, на което са били. Според обясненията им Танчев и приятелката му са изпили доста алкохол.

Танчев сам е отишъл в полицията и е признал за стореното. Той има предишна присъда, за която е реабилитиран. С основно образование е и-както обясни пред съда, работи на частно в строителството.

Решението за мярката за неотклонение може да бъде обжалвано.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Протестиращи искат равни родителски права пред съда в Пловдив

Протест за равни права при отглеждането на деца ще се проведе днес по обяд пред Съдебната палата в Пловдив. Организатори в социалните мрежи са Владимир Ненов и Христо Симеонов, които призовават да участват всички граждани, които искат да изразят позицията си как съдът да решава детски съдби.  Организаторите призовават съда да заработи в интерес..

публикувано на 25.02.25 в 06:35

С "огнено сърце" украинците в Пловдив почетоха Родината

Десетки п редставители на украинската общност в Пловдив се събраха тази вечер пред катедралния храм „Света Богородица“ , за да отбележат третата година от началото на руската инвазия в Украйна.  За тях и семействата им  24 февруари е трагична датата, тъй като се налага да напуснат домовете и родината си.  Споделят, че руската военна..

публикувано на 24.02.25 в 19:25

Трима леко пострадали на пътя Пещера - Батак

Шофьор и двете му деца са транспортирани за преглед в МБАЛ-Пазарджик след катастрофа на пътя Пещера - Батак. Инцидентът е станал следобед, като вероятно шофьорът е загубил управление и автомобилът се врязал в мантинелата.  По първоначални данни, тримата пострадали са без сериозни травми , информират от МВР в Пазарджик. Мъжът и двете му деца,..

публикувано на 24.02.25 в 17:33

Пловдивската полиция иззе при спецакция дрога и флакони с райски газ

Специализираната полицейска операция срещу разпространението на наркотичи е проведена в периода 20 – 23 февруари от служители на отдел „Криминална полиция“ и тринадесетте полицейски управления на ОДМВР – Пловдив.  В хода й са проверени 159 търговски обекти и питейни заведения и районите на 120 учебни заведения. Проверени са и 93 места, посещавани от..

публикувано на 24.02.25 в 16:53

Почистват канал „Паша арк“ в Пазарджик

Тази седмица започва цялостно почистване на канал „Паша арк“ в Пазарджик, който е замърсен с битови отпадъци и има прораснали храсти и дървета. Решението е взето на среща на областния управител на Пазарджик Валентина Кайтазова с управителя на „Напоителни системи” ЕАД – клон „Тополница” и представители на община Пазарджик.  Срещата е организирана..

публикувано на 24.02.25 в 15:46