„Това е все едно хората да си купят жилища и да инвестират в тях. Цените на жилищата растяха до 2008 г., после паднаха, после пак се вдигнаха. Пенсионните фондове се вдигат с по-висока степен и голям лихвен процент и от жилищата, и от банките.
В банките последните години лихвите са нулеви, а инфлацията е 20% годишно, т.е. парите са изядени от инфлацията, само за една година са се стопили с над 20 млрд. лв., заради покачването на цените“.
Гледачев подчерта още, че пенсионните фондове са най-сигурните акционерни дружества в света, а в дългосрочен период доходността е между 5 и 7%.
Според него в страната ни няма газова криза, няма и да има, а служебното правителство просто плаши за газова криза.
Цялото интервю чуйте в звуковия файл.
Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова. Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Пламена..
Пия всякакви вина с хубаво качество, направени с майсторлък и с любов, каза председателят на енолозите в България Станимир Стоянов . Той уточни, че при дегустация опитните дегустатори могат бързо да определи качествата на виното. "Като се опита едно вино, като му се види цветът и ароматът, може да се даде адекватен коментар", посочи енологът...
През 2024 година България значително е разширила пазарите на вино в чужбина, каза министърът на земеделието и храните Георги Тахов. В Брестовица той участва в зарязването на лозята и празника Трифон Зарезан. Българско вино е изнесено не само в европейските страни, но и в САЩ и страни от Латинска Америка, които са традиционни производители. За този..
От сдружението на общините са поискали да бъдат предвидени средства за увеличение на заплатите на общинските служители. Това се е случило по време на срещата с министъра на финансите Теменужка Петкова. Увеличението, за което настояват е с между 20 и 25%, каза пред Радио Пловдив кметът на Карлово д-р Емил Кабаиванов, който е..
Започна безплатно езиково обучение по български език на над 150 бежанци, които живеят в Пловдив и са в трудоспособна възраст. За страната общата бройка, на обхванатите в проекта, ще достигне 1300 мигранти. Подобни курсове се провеждат в още 3 града в страната - София, Бургас и Харманли. Обученията по български език за бежанци в Пловдив..