Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Точно днес" на 26 август

Снимка: Архив

На финала на деловата седмица говорим за образование, училищни ремонти, политика и избори, но и за забавление -защото все още е лято ,а и е петък.

- Политическата ситуация в страната, тежкият инцидент с  автобуса, превозващ мигрантири, при който загинаха двама полицаи - и въпросите - за охраняването на границата ни, за трафикантите и чувството за безнаказаност, за причините и виновните за случилото се - много въпроси - в предизборна ситуация - въпроси към Тихомир Безлов, анализатор в Центъра за изследване на демокрацията.

-Какви са амбициите на партия "Възраждане" за предстоящия вот на 2 октомври? Темата ще коментираме с Ангел Георгиев, водач на листата на партията в Пловдив и Смолян.

-Преди началото на новата учебна година в две пловдивски гимназии започнаха ремонти, което ще наложи временно учениците да се преместят в други сгради - каква е създадената организация и какво включва реконструкцията на сградите на Националната търговска гимназия и Професионалната гимназия по битова техника - питаме директорите -Веселка Цекова и Гергана Георгиева.

- Във времето за култура - покана за поредния тридневен фест на Младежкия хълм - Shake that Хълм - Христина Йорданова разговаря с Тихомира Иванова, която е част от организаторите -сдружение "Творчески комплекс Инкубатор".

И на финала с усмивка - знаете ли кой е най-добрият приятел на човека? Разбира се - кучето, а  26 август е Световен ден на кучето!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Теми разни "Ден след ден"

Ще има ли в пловдивския квартал Филипово огромен комплекс от сгради, част от които ще са високо строителство, а него ще живеят 6000 души? Предложението отново влиза на сесия на ОбС на 6 ноември, след като през пролетта кметът Костадин Димитров го оттегли.  За мегакомплекса в кв. Филипово говорим с председателя на правната комисия в ОбС Слави..

публикувано на 31.10.25 в 14:45

Различен следобед с "Вход свободен"

Днес каним всички малки и големи любознайковци да се потопят в света на пъстрото земеродно рибарче, за да открият как се създава научна илюстрация, съчетаваща изкуство и знание. В това полезно и заавно начинание ще ни помага не кой да е, а истински научен илюстратор,член на Дружеството на анималисти, флористи и научни илюстратори (ДАФНИ).  Деница..

публикувано на 31.10.25 в 09:24

Изпращаме октомври "Точно днес"

На 31 октомври започваме с актуалното - държавния бюджет – приоритети, числа, политически залози и социално напрежение. И търсим коментар за важните събития с днешна дата.   Сндикатите отложиха протеста за днес, но остават в готовност. Причината за недоволството им е липсата на ясна държавна политика за повишаване на доходите. Говори..

обновено на 30.10.25 в 17:20

Още малко от октомври в "Ден след ден"

С дебати и напрежение общинските съветници в Карлово решиха да започне процедурата за промяна на  на статута на имота, върху който се предвижда да бъде изграден завод за барут в землището на село Кърнаре.  Какво се случи в залата и извън нея очакваме да разберем от репортажа на Даниела Добрева, която проследи и сесията и протеста срещи изграждането на..

публикувано на 30.10.25 в 15:01

Слънце и цветно настроение във "Вход свободен"

Обещанията за слънчево и топло време през следващите дни, съчетани с предстоящите празници, ни дават повече от надежда и положителен емоционален заряд! Остава ни само да осмислим плановете и да се насладим на радостта и доброто, което предстои!  Посветено на  Деня на народните будители, е събитието с вход свободен, което организират от ОП „Младежки..

публикувано на 30.10.25 в 09:30