Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сигнално за политическите амбиции „Точно днес“

| обновено на 28.08.22 в 16:40

Броени дни преди старта на предизборната кампания – торбата с обещания е развързана, а от нея излизат не/логични понякога идеи. Какво обаче стои зад тях? Отговорите търсим в първото утро на работната седмица, ето какво ще чуете във времето до 9.30 часа:

Какви са амбициите на „Има такъв народ“ за извънредните парламентарни избори на 2 октомври, след като Слави Трифонов лансира идеята за  референдум за президентска република? Това ще научим от Гроздан Караджов, водач на листата на партията в Пловдив.

Ще чуем и с каква цел тръгва ГЕРБ към предстоящия вот. Ще успеят ли да се преборят за първото място в синята крепост на България? Репортаж на Живка Танчева.

Първи отказали се от надпреварата за място в парламента. Гражданско сдружение „Ние идваме“ и Единна народна партия, като мандатоносител, се оттеглят от участие във вота. Причините ще ни каже адвокат Николай Хаджигенов.

Политически обещания и думи. Защо те често не кореспондират с действителността? Политологът и университетски преподавател Любомир Стефанов с анализ на политическата картина четири дни преди старта на предизборната кампания.

И по-малко от месец преди началото на новата учебна година - стигна ли до критични нива образователната система у нас, и в частност в Пловдивска област? Отговор на този въпрос ще ни даде Петя Георгиева от Институт за пазарна икономика.

В първото утро на седмицата ще ви заведем и на спектакъл „Още една жена каза“, в който Здрава Каменова и Вяра Пантелеева третират въпроси, които вълнуват всички жени и не само. Те обещават много усмивки, а поканата им не е само към нежната половина на човечеството, но и към мъжете. Ще се убедите в това и от интервюто с Вяра Пантелеева, която ще открехне завесата в зона „Култура“ на Радио Пловдив. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

ФинансираНЕ и политизираНе „Точно днес“

Втори бойкот на хранителните магазини организират четири организации точно днес. Време не само за равносметка, но и здрав разум. На този фон управляващата коалиция на ГЕРБ-СДС, БСП и ИТН правят плахи опити да представят нов проект на бюджет, който дава щедро на едни, а на други – не. За финансите и опитите за политика ще говорим в утрото..

обновено на 19.02.25 в 16:57

(Трябва & Няма) да платим „Ден след ден“

Заветите на Левски: знаем ли ги, разбираме ли ги, следваме ли ги? Защо се сещаме за Апостола само два пъти в годината? Можем ли да се измерваме с неговия аршин и да постигнем идеала му за силна и независима България? Отговори търси в репортажа си Димитър Владимиров , който разказва за поклонението пред паметника на Левски в Пловдив. Пари,..

публикувано на 19.02.25 в 14:51

За най-обичания национален герой днес във "Вход свободен"

Днес, когато се навършват 152 години от гибелта на Апостола, прекланяме глави пред делото на най-светлата личност в нашата история!  За усещането да носиш Левски в сърцето, във вените ти да тече неговата кръв, да гориш с онзи пламък, с който е горял и той, разказва Христина Богданова - прапраплеменница на Васил Левски. Приликата е повече от поразителна -..

публикувано на 19.02.25 в 09:30

"Точно днес" - памет и политика

В утрото на 19 февруари продължават възпоменателните прояви в памет на Васил Левски. През последните години годишнината от обесването на Апостола на свободата се чества в два поредни дни, тъй като едни смятат, че по нов стил  това е 18-и февруари, а други – 19-и февруари. 152 години след бесилото си спомняме за делото на Левски и неговите завети...

публикувано на 18.02.25 в 17:00

"Ден след ден" на 18 февруари

В навечерието на третата годишнина от руската инвазия в Украйна дискусиите за това какво да включва споразумението за мир стигнаха и до най-чувствителната част-възможното изпращане на миротворчески сили в Украйна. Европейските страни реагират противоречиво, а днес българският президент каза, че е категорично против изпращане на български войници в..

публикувано на 18.02.25 в 14:13