До днес, неделя, 28 август общо 13 кандидатски листи са регистрирани в 16-та РИК, съобщи председателят Калоян Сухоруков. Той допълни, че започна регистрацията и на по-големите партии, днес документи подадоха от ГЕРБ и ИТН.
"Ситуацията е спокойна, очакваме най-много кандидати да има понеделник и вторник, когато изтича времето по закон за регистрация", каза Сухоруков. Той припомни, че решенията им ще бъдат качени на сайта утре, след заседание в 18 часа.
Днес регистрация на листа в Пловдив, град направиха от партия Атака с водач Павел Шопов.
Регистрирани са също партиите "Русофили за Възраждане на България", МИР, БНО и други. Комисията работи всеки ден от 9.00 до 17 часа.
27-годишен криминално проявен и осъждан мъж е задържан за умишленоубийство на клошар в Пловдив. Починалият е открит в изоставена къща край площад "Кочо честименски" на 18 септември. Разследването е установила, че смъртта на пловдивчанина, който водел скитнически начин на живот, е настъпила в резултат на травми от побой. При организираните..
Овладян е пожарът над Асеновградското село Горнослав, съобщи преди минути директорът на пожарната в Пловдив Васил Димов. Той уточни, че предстои обработка на по- трудностъпни части от първото от двете огнища, които са в скалисто дере, но и тях огнеборците вече са достигнали. По- притеснителен е бил огънят във високата борова гора. Т еренът е..
Пожарът край Горнослав се разраства, като се е отворил и втори фронт. Първото огнище е тръгнало от небрежен собственик на нива, местен жител, който е запалил стърнища. Вторият фронт обаче е пламнал горе в планината, в параклиса Свети Илия. Няма опасност за местното население, от което са се включили много..
Пловдив се включва в инициативата „Да изчистим България заедно“. Начало на акцията ще бъде поставено в 10:00 ч., а местата, които ще бъдат почистени са южният бряг на Марица от панаирния до пешеходния мост, парковете „Сърнена гора“ в Кършияка и Розариума, пространства около училища и детски градини, здравни заведения, алеи и междублокови..
От 7 септември до днес повече от 24 700 са нарушенията на средната скорост, установени от тол камерите. За същия период са съставени повече от 10 000 акта на нарушителите, съобщи комисар Мария Ботева, която е заместник -началник на Националната Пътна полиция. В Пловдив тя обяви мерките, които ще бъдат взети през предстоящите почивни дни по..