Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Учебната година в Спортното училище започна

Спортното училище “Васил Левски“ в Пловдив откри новата учебна година в присъствието на кмета Здравко Димитров и представители на Министерството на спорта. Тази година в него ще се обучават общо 680 ученици, а новите паралелки са 5. На церемонията присъства и известният български състезател по плуване Йосиф Миладинов, който вече се готви за Световното на малък басейн.

Директорката Ружка Генова подчерта, че интересът към училището се увеличава, което показва, че идеята за спорт се връща.

„Имиджът на училището продължава да расте. И се надяваме, че и новоприетите ученици ще носят бъдещата спортна слава на България“, каза Ружка Генова.

Едно от предизвикателствата пред училището през новата учебна година ще са разходите за ток и отопление, заради увеличаващите се цени.

„Длъжни сме да се справим. Но няма как да се справим, без държавната политика, без подкрепата на Министерството на младежта и спорта и Министерството на образованието“, обясни още Генова.

Кметът Здравко Димитров беше лаконичен за проблемите на общинските училища, свързани с повишените разходи за издръжка.

„Ще се постараем навсякъде да им е топло на децата. Но този въпрос може би трябва да го отправите към правителството, към предишното правителство, които даваха много обещания, но нищо не се случи. Кметът на града не пуска газта, не я докарвам от чужбина, не подписвам договори, за ваше сведение. Всички имаме опасения, живеем в трудни времена. Но каквото е за нас, това е и за цяла България“, каза Димитров.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Лекоатлетката Пламена Миткова в "Добро утро, ден"

Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова.  Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за    "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Пламена..

обновено на 15.02.25 в 08:43

Българските вина не отстъпват на другите производители

Пия всякакви вина с хубаво качество, направени с майсторлък и с любов, каза председателят на енолозите в България  Станимир Стоянов . Той уточни, че при дегустация опитните дегустатори могат бързо да определи качествата на виното. "Като се опита едно вино, като му се види цветът и ароматът, може да се даде адекватен коментар", посочи енологът...

публикувано на 14.02.25 в 15:47

Разширява се пазарът на българското вино в чужбина

През 2024 година България значително е разширила пазарите на вино в чужбина, каза министърът на земеделието и храните Георги Тахов. В Брестовица той участва в зарязването на лозята и празника Трифон Зарезан. Българско вино е изнесено не само в европейските страни, но и в САЩ и страни от Латинска Америка, които са традиционни производители. За този..

публикувано на 14.02.25 в 13:01
Емил Кабаиванов

Искат увеличение на заплатите на общинските служители

От сдружението на общините са поискали да бъдат предвидени средства за увеличение на заплатите на общинските служители. Това се е случило по време на срещата с министъра на финансите Теменужка Петкова. Увеличението, за което настояват е с между 20 и 25%, каза пред Радио Пловдив кметът на Карлово д-р Емил Кабаиванов, който е..

публикувано на 14.02.25 в 11:39

1300 бежанци ще учат български език, 150 от тях в Пловдив

Започна безплатно езиково обучение по български език на над 150 бежанци, които живеят в Пловдив и са в трудоспособна възраст. За страната общата бройка, на обхванатите в проекта, ще достигне 1300 мигранти. Подобни курсове се провеждат в още 3 града в страната  - София, Бургас и Харманли.  Обученията по български език за бежанци в Пловдив..

публикувано на 14.02.25 в 10:34