Спират сечта във водосбора на пострадалите от наводнението села, докато проверка не установи да дейността изцяло е била законна. Това обяви служебният министър на земеделието Явор Гечев, който пристигна на проверка в Каравелово. Той инспектира 17 км горски масив.
Министри, представители на горски стопанства и полиция се събраха пред кметството в Каравелово рано сутринта и потеглиха на обиколка.
Обходено беше цялото поречие на река Татлъ дере, където ясно се видя как водата е влачила дървета и наноси. По думите на служебния министър на земеделието Явор Гечев в района се е образувал бент, който се е скъсал. Височината на вълната в района е била над 4 метра.
По пътя се видяха складирани трупи, а проверяващите достигнаха и до сечището.
Горските, които бяха на проверката, обясниха, че сечището е в размер на над 180 декара и има над 75 % разрешение за изсичане заради заболяване на дървета. Предстои да бъде направена по-детайлна проверка, вкл. и през лаборатории, за да се установи дали заболяването на дърветата действително е върху такава площ. Направен беше и оглед с дрон.
Продължава почистването в засегнатите места. В Каравелово са доставени 5 химически тоалетни и още една водоноска.
Идеята е да се извършва по-добра координация между доброволците и нуждаещите си.
Автоматизиране на обслужването на общинските паркинги е една от целите на проектонаредбата, която община Пловдив подготвя. Преимуществено използване на паркомати, възможност за плащане с банкова карта , а на всички паркинги, за които това е възможно, ще бъдат поставени бариери, обясни кметът Костадин Димитров. Таксата за паркиране за час на..
Разрешенията за строеж, които издава община Пловдив, ще поскъпнат от средата на годината с промяна на регламентиращата наредба. Таксата за разрешението вече ще е процент от проектната строителна стойност на обекта, съобщи кметът Костадин Димитров. Той припомни, че други общини вече са въвели този регламент от няколко години. „Всяка година ще..
Двама пияни шофьори се преобърнаха с автомобилите си през почивните дни в района на Стамболийски. В участъка между Кричим и Куртово Конаре „Мерцедес“ изхвърчал от платното и се обърнал в земеделски имот. Проверката показала че 50-годишният мъж зад волана е употребил алкохол над 2 промила. Рано сутринта в неделя такава стойност дрегерът отчел и..
След оттеглянето на жалбите в Комисията за защита на конкуренцията има възможност да продължи работата по Голямоконарско шосе, съобщи кметът на Пловдив Костадин Димитров. Избраният изпълнител е поел ангажимент след Гергьовден да започне работа по реконструкция на отсечката до границата на общината. Също през май ще започне и реконструкцията на..
Великденският базар "Магия на площада" се открива днес в Пазарджик на площад "Константин Величков" и ще продължи до 22 април. Посетителите могат да се насладят на великденска украса, цветя, лунапарк, занаятчийски и ръчно изработени творения, храна, напитки и музикални изпълнения. На 11 и 12 април там беше разположен и традиционният великденски..