Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Градски куест предизвиква пловдивчани с улични загадки

| обновено на 13.09.22 в 16:03
Снимка: Личен архив

Този петък, 16-ти септември, над 40 отбора ще се включат в градски куест из улиците на Пловдив. Събитието е подходящо за всички възрасти, а участието е абсолютно безплатно за всеки, който желае да се включи. Така сдружение „BG Бъди активен“ ще отбележи международната инициатива „Паркинг Ден за фитнес“ / Park(ing) Day for Fitness, в Пловдив.

По време на пилотното ѝ издание, което ще проведе в дните 16-22 септември, „BG Бъди активен“ ще преобрази някои от традиционните паркоместа в центъра на града в мeста за спорт, игри и забавления. За да ангажира гражданите с темата за качеството на градската среда, сдружението заедно с партньорите от TimeScapeRoom, отправя предизвикателство към тях наречено “Градски игри” – серия от загадки и предизвикателства, с които участниците ще (пре)открият любимия Пловдив. Чрез различни активни и забавни предизвикателства отборите ще трябва да открият всички „скрити“ локации, решавайки загадките.

 „Със събитията от инициативата Park(ing) Day for Fitness, „BG Бъди активен“ иска да насочи вниманието към неизползваните възможности, които нашите градове предлагат за повече физическа активност на открито. Като демонстрираме как пространствата в града могат да се отворят за жителите и да станат център за общуване, ние променяме не само физическата среда, но и културата на хората“, казва Ласка Ненова, основател на „BG Бъди активен“.

Стартът на куеста е от Виенски павилион, в парк "Цар Симеонова градина", в 17:30 часа. Специални награди са подготвени за трите отбора, които най-бързо решат загадките и преминат през всички локации по маршрута. Отборите стартират по реда на записването. За да участват, деца под 14 години, задължително трябва да са с пълнолетен придружител. Ако желаете да участвате и съберете отбор се запишете тук ➡ https://forms.gle/KoqtPUF2LBbUSC5aA

Ласка Ненова гостува в предаването „Вход свободен“.

Чуйте още, в прикачения файл.


По публикацията работи: Дора Башакова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
Николай Минков

Ботев и ЦСКА поделиха точките след 1:1 на старта

Ботев (Пловдив) и ЦСКА не се победиха за начало на кампанията в Първа лига. “Канарчетата”, които бяха белязани от големи промени през лятната пауза, и “армейците”, които взеха треньор именно от Ботев, завършиха 1:1 в доста интересен мач. Срещата на стадион "Христо Ботев" започна на високо темпо и двата отбора атакуваха от самото начало. Гостите..

публикувано на 20.07.25 в 00:45

Георги Иванов за започващия шампионат

Президентът на БФС Георги Иванов бе гост в предаването „Антена спорт“ на Радио Пловдив. В ексклузивно интервю на колегата Диян Никифоров и за аудиторията на медията, на въпроса какво да очакваме от новия футболен шампионат, той отговори: „Очаквам от футболния шампионат да бъде оспорван, да бъде интересен за хората, да показваме..

обновено на 19.07.25 в 18:02

„Алтер его” - юбилеен брой 400

На шега или на майтап, нашият радио-пърформанс ще направи 400-стотната си премиера в ефира на Радио Пловдив тази събота. Без фанфари и без колажи от паметни моменти. В лятна схема сме, затова с алтер егото Краю Петровски ще си отваряме по някоя и друга биричка и ще се опитаме да провокираме умните ви усмивки. Доколкото ни позволяват силите...

обновено на 19.07.25 в 16:15

Слушайте дербито Ботев - ЦСКА пряко по Радио Пловдив

С два мача днес продължава откриващият кръг в Първа лига. От 20:00 часа шампионът Лудогорец посреща Септември, а от 22:00 часа Ботев (Пловдив) е домакин на ЦСКА на стадион „Христо Ботев“ . Срещата трябваше да се играе по програма от 19:00, но беше решено да бъде изместена заради жегата в Пловдив. Този двубой може да слушате пряко в ефира на Радио..

публикувано на 19.07.25 в 10:45
Николай Киров

Николай Киров: Очаква ни труден двубой

Старши треньорът на Ботев (Пловдив) – Николай Киров, сподели мнението си за предстоящото дерби с ЦСКА. "Очакванията са ни за труден двубой, след който се надяваме да зарадваме нашата публика. Противникът разполага със сериозни състезатели и един много добър треньор. Имахме възможност да се запознаем с това, което представляваше отборът на ЦСКА в..

публикувано на 18.07.25 в 17:35