В шестия ден от месец октомври отново сме заедно в ефирното пространство на радио Пловдив и ви каним да останете с нас във времето до 14:00.
Като начало отваряме една много значима тема, по която си мислим, че знаем всичко, но се оказва, че не е така. Макар че знаем много за вредите на мръсния въздух върху човешкото здраве, все още има зони, които трябва да изследваме.
"Трафик, въздух и здраве - какво още трябва да знаем?" е събитието, което анонсираме заедно с Драгомира Раева от Екологично сдружение "За Земята". Включваме я малко след 12:30.
Минути след новините в 13:00, дестинацията ни е Гребна база Пловдив, а там със сигурност ще ни очаква Росица Касабова председател на сдружение "Спри рака", с която заедно ще ви призовем да се включите в 6-ти Благотворителен крос „Спри рака”, който ще се проведе на 8 октомври в Пловдив.
В редовната ни рубрика "За животните с любов", с председателя на Български Фелиноложки съюз Алина Иногор ще ви поканим на Първата фелиноложка изложба в Пловдив, която ще очарова пловдивчани на 8 и 9 октомври.
Очаквайте и редовните рубрики на колегата Жоро Пеев - "Виц на деня" и "Предразсъдъци и следразсъдъци".
Бъдете с нас! На линия сме точно в 12:00!!!

В утрото на 25-ти ноември ще говорим за важните за Пловдив теми, а също и за бюджета на държавата за следващата година, ето темите до 9.30 часа: „Да оцветим света в оранжево!“ затова призовава ООН в Международния ден за прекратяване на насилието срещу жени и момичета. Повече за кампанията, в която се включва и Пловдив ще научим от Теодора..
Изключително ветровито се оказва мястото на заместник-кмета по транспорт на втория по големина град в България. Само за две години на поста се смениха четирима души. Списъкът става доста дълъг с още връщане назад във времето. А от днес Пловдив пак има нов зам.-кмет по транспорта. Това е Николай Душков, който идва от Общинското предприятие..
Поставяме едно късно начало на работната седмица с „Вход свободен“! Днес ви срещаме с Любов Костова – председател на Фондация „Красива наука“, организатори на Пловдивския фестивал на науката. Тази година събитието от 27 до 30 ноември обещава любопитни демонстрации, срещи с изследователи и програма за всички възрасти. Всички събития в програмата са с..
В понеделник сутрин с важните теми и коментар на събитията, които следим в развитие. Бюджет, прогнози, икономически и политически анализи, социално напрежение и протести - това само част от акцентите в последната седмица на ноември, "Точно днес" ги коментираме с финанансиста Кольо Парамов. Пловдив и София стават център на диалога и мирното..
Днес в предаването предстои среща с Алеко Наков и Васил Василев, които са се посветили на екзотичното начинание на историческите възстановки. Тяхното сдружение “Кервана” е създадено с благородната цел за опазване на националните ценности и идентичност. По- нататък в Клуб “Неделя” правим виртуален скок с дължина 13 310 км - от Пловдив до..