Полицаи преследваха и задържаха млад мъж с джип, натоварен с незаконни дърва, в септемврийското село Семчиново.
От полицията в Пазарджик уточниха, че случаят е станал на улица в селото, където автопатрул забелязал джип „Исузу“, натоварен с дърва. Полицаите подали сигнал на водача да спре за проверка, но той не се подчинил.
Вместо това натиснал педала на газта, след няколко преки обаче изоставил возилото и се опитал да се укрие.
Полицаите бързо установили, че това е мъж на 30 години от село Семчиново, който превозвал два кубически метра незаконно добити дърва за огрев. Освен това джипът бил без регистрационни табели и не е регистриран по надлежния ред.
Автомобилът е иззет, а притежателят му задържан в ареста.
Общо 5-ма са задържани заради незаконна сеч или транспортиране на незаконно добити дърва.
Екипи на РУ-Септември засекли трима мъже в коритото на река Марица, в землището на село Злокучене. Мъжете, на възраст между 25 и 39 години, с помощта на моторен трион отсекли и натоварили в каруци общо 3.5 кубически метра дърва за огрев.
Полицаи от участъка в Белово извършили проверка в къщата на 37-годишен беловец, където открили два кубика широколистна дървесина. Дървата не били маркирани с контролна горска марка, а мъжът не представи никакви документи за техния произход.
Пиян и без книжка мъж е заловен в Пловдив. Тази нощ на ул. „Васил Левски“, полицията спряла за проверка лек автомобил „Форд“, управляван от 29-годишен мъж. Установено било, че той не притежава шофьорска книжка, а зад волана е седнал след употреба на алкохол над 1,8 промила. Срещу извършителя, който има присъди и криминални прояви, се води..
Данъчни служители към НАП провериха проверка на пазара на зеленчукопроизводителите в пазарджишкото село Огняново. В отговор на проверката голяма част от производителите напуснаха борсата. Целта на проверките е да се установи произхода на продукцията и наличието на касов апарат. Част от производителите се отказаха да продават и останаха извън борсата..
Реколтата от грозде в област Пловдив тази година е по- добра и като количество, и като качество от миналогодишната, както и в сравнение с другите региона на страната. Според Любен Радев, който е производител от Брестовица и член на Националното сдружение на българските лозари, лозята тук са били пощадени от тежките студове през пролетта, а..
Живеещи на бул. "Ал. Стамболийски" в Пловдив настояват за поставянето на пешеходна пътека или светофар в отсечката, която бе пусната за движение миналата седмица. Според тях пресичането е изключително опасно, а наблизо има детска градина и училище. Преди седмица целият булевард беше отворен за движение, но пешеходна пътека няма. В района от почти..
Нова сграда ще бъде построена в ОУ "Алеко Константинов", съобщи заместник-кметът на Пловдив Владимир Темелков след инспекция в училището. Според него е недопустимо едно от най- добрите училища в Пловдив, в което се обучават изключително много деца, да няма нормален физкултурен салон и зала за тържества. Новата сграда ще бъде за близо 100 деца с..