Жители на жестоко пострадалото от наводнението на 2 септември село Каравелово изразиха недоумение от оповестената официално информация от община Карлово за неверни слухове за подаване на нови молби с опис на унищоженото и пострадало имущество. В какво се състои още тяхното несъгласие и за какво настояват хората – разговор с Албена Бонева.
"Месец след описването на щетите, нанесени на къщите в наводненото село Каравелово, няма никаква обратна връзка с представители на общината и държавата." Това заяви Албена Бонева - жител на Каравелово.
По думите й, "топката само се тупка, няма резултат от всичката подадена документация, говори се само в бъдеще време и никой не поема някаква отговорност с графици. Хората са в правото си да подадат молби. Дори било обяснявано на хората в кметството, че молбите вече не важали. Какво означава това?"
По думите на Албена Бонева, документацията с описаните щети, която е била внесена групово в Общината дни след бедствието, е останала без последствия, а обещанията на кмета на Карлово д-р Емил Кабаиванов, че ще минават специалисти - инженери, оценители и др. не са били отразени дори в протокол.
По тази причина в деловодството на община Карлово хората са започнали да внасят молби със заявено желание да бъдат изпратени на място упълномощени от кмета лица, за да направят оценки на описаните щети и хората да бъдат информирани своевременно за тях.
"Срещу описите на щетите трябва да има и оценка за размера им, за да има смисъл от направеното за преодоляване на последствията от наводненията", заяви още Албена Бонева.
Интервю - звуковия файл:
Политическата ситуация и парите на държавата. В очакване на редовен кабинет ще сте стигне ли до приемане на бюджет? Къде са основните проблеми в предложената рамка и кои са най-големите финансови рискове пред страната ни? Коментарът е на Михаил Кръстев , изпълнителен директор на Съюз за стопанска инициатива – част от Националния съвет за тристранно..
Благотворителен коледен концерт в подкрепа на 11-годишната София ще се проведе тази вечер от 18 часа във физкултурния салон на Основно училище „Елин Пелин“ в Пловдив. Паралелно с това учениците набират средства и в коледен базар, който стартира в началото на седмицата . Дарения за лечението могат да бъдат направени и по банков път, както и..
Първата награда в тазгодишното издание на конкурса "Млад предприемач" на Пловдив спечели Любомир Владимиров с авторската си разработка за автомобилен симулатор. "Това е един проект, в който истински коли са трансформирани в много реалистични симулатори. Качвате се в истинска кола и имате възможност да усетите физиките, които бихте усетили на..
В края на месец март разказахме за млад мъж от първомайското село Бяла река, който събира и след това дарява инвалидни колички и столове на хора с увреждания в нужда. 9 месеца по-късно той вече е учредил благотворителна фондация и в началото на следващата година възнамерява да открие склад, в който да се събират помощните средства, които..
В последната ни рубрика за успешните образователни практики ще Ви разкажем за Професионална гимназия по вътрешна архитектура и дървообработване „Христо Ботев“ в Пловдив. Учебното заведение участва в проект „Модернизиране на професионалното образование и обучение“. Той се изпълнява от Министерството на образованието и науката и се..