Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

В Каравелово настояват за оценка на щетите от бедствието

Жители на жестоко пострадалото от наводнението на 2 септември село Каравелово изразиха недоумение от оповестената официално информация от община Карлово за неверни слухове за подаване на нови молби  с опис на унищоженото и пострадало имущество. В какво се състои още тяхното несъгласие и за какво настояват хората – разговор с  Албена Бонева.

"Месец след описването на щетите, нанесени на къщите в наводненото село Каравелово, няма никаква обратна връзка с представители на общината и държавата." Това заяви Албена Бонева - жител на Каравелово.

По думите й, "топката само се тупка, няма резултат от всичката подадена документация, говори се  само в бъдеще време и никой не поема  някаква отговорност с графици. Хората са в правото си да подадат молби. Дори било обяснявано на хората в кметството, че молбите вече не важали. Какво означава това?"

По думите на Албена Бонева, документацията с описаните щети, която е била внесена групово в Общината дни след бедствието, е останала без последствия, а  обещанията на кмета на Карлово д-р Емил Кабаиванов, че ще минават специалисти - инженери, оценители и др. не са били отразени дори в протокол. 

По тази причина в деловодството на община Карлово хората са започнали да внасят молби със заявено желание да бъдат изпратени на място упълномощени от кмета лица, за да направят оценки на описаните щети и хората да бъдат информирани своевременно за тях. 

"Срещу описите на щетите  трябва да има и оценка за размера им, за да има смисъл от направеното за преодоляване на последствията от наводненията", заяви още Албена Бонева.

Интервю - звуковия файл:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Докато шумим за вейпове, на пазара вероятно има нова дрога

Стотици репортажи и много енергия в сдружение "Майки срещу дрогата" вложи журналистът Веселина Божилова, която от години работи по темата за зависимостите и битката с тях.  След приетата на първо четене пълна забрана на вейповете с нея говорим за поредната активност да се разпишат нови правила и за волята да има контрол и ефект от тях. Тя е скептича...

публикувано на 13.02.25 в 13:12

3 години обучение на медицински сестри ще ни върне в миналия век

На среща на министъра на образованието и ректорите на ВУЗ бе лансирана идеята да се намали срока на обучение на медицинските сестри от 4 на 3 години. Целта е е по- бързо да се запълни дефицита от кадри в лечебните заведения. Браншовите организации вече възразиха срещу предложението. Какво мисли академичната общност попитахме проф. Биянка Торньова,..

публикувано на 13.02.25 в 11:52

Бедни сме, защото ни ограбват картели и монополи

За потребителското недоволство, икономическите му основания и социални последици разговаряме със социолога Кънчо Стойчев, който е председател на УС на сдружението "Произведено в България".  Гневът на хората е напълно основателен. Според социолога основният проблем е, че големите търговски вериги чрез така наречената търговска отстъпка неправомерно..

публикувано на 13.02.25 в 10:58

Родителите да разговарят с децата и да познават интересите им

„Парацетамол предизвикателство“ в Тик Ток е поредната опасна тенденция.   Според специалистите това предизвикателство е познато от няколко години насам, но в момента отново набира популярност сред тийнеджърите. В Пазарджик лекари спасиха 13-годишно дете, пило прекомерно количество парацетамол. Така се оправдават страховете, че опасното..

публикувано на 12.02.25 в 16:53

Увеличават паралелките за дуално обучение в Пловдивска област

Седем паралелки по-малко ще има в 8 клас в Пловдивска област през новата учебна година. Децата са по-малко с 252 от тази година, приемът фиксира 215 паралелки, като ще има 11 нови специалности. От общия брой паралелки 66.51% са професионалните, или 143, което е с 3% повече от миналата година. Само 27 са паралелките с чужди езици и те ще са в..

публикувано на 12.02.25 в 12:49