Романът „Резервен ключ към щастието“, чиято премиера ще бъде на 13-и октомври от 18 часа в Културен център „Тракарт“, е третата книга на Галя Бонугли и нейна сбъдната мечта. Първата ѝ книга „Четири цвята любов“ е стихосбирка. Втората книга „Хиляди въпросителни“ събира седем разказа за въпросите, които човек ежедневно си задава. Това са истории за обикновени хора, които впримчени в хватката на съмненията, се опитват да отговорят на простичките въпроси и да открият правилния път.
„Резервен ключ към щастието“ е книга за тайните, които носим в себе си, които ни дебнат. Те не остават задълго скрити. Те могат да откраднат ключа към щастието и да отнемат шанса, завинаги, да отключим вратата към бъдещето. Всеки от нас носи такива тайни, малки или големи. И в момента, в който излязат наяве, по някакъв начин определят насоката на нашия живот.
Историята в романа е замислена като трилогия, а Галя Бонугли вече работи върху втората част „Шепот от ключалката“. „Парадът на тайните“ е заглавието на третата част, на историята. Втората и третата част на трилогията разказват за миналото на героите и за настоящето, което ги очаква след като тайните бъдат разкрити.
Действието в романа „Резервен ключ към щастието“ се развива в Пловдив, любимият град на Галя Бонугли. Градът, в който тя е родена и живее.
„Аз, винаги, съм мечтала да напиша роман. Първите две книги излязоха, именно, поради тази причина. Понеже събрах всичко написано в тефтерите и ги публикувах, за да може читателят малко или много да се запознае с мен. Тази книга е моят живот, в тази книга аз се определям и тя е нещото, което винаги съм мечтала да направя“, споделя Галя Бонугли.
„Резервен ключ към щастието“ ще бъде представена от известната поетеса Рамела Бохосян.
„Тя е моята вдъхновителка, учителка, една изключителна личност и аз съм много горда, че именно тя ще представи моя роман. Очаквам всички, които обичат Пловдив и пловдивското на премиерата“, казва Галя Бонугли.
Чуйте още, в прикачения файл.
„Слънцето сред малките звезди” – с този израз на флорентинеца Данте” наричат във Венеция своя велик художник Тициан. Казват му също „божественият”. Той преживява цял ренесансов век, вижда всичко, но времето не му стига и да нарисува всичко. Да, жаждата на Тициан за рисуване е огромна – както и жаждата му за живот. Той неслучайно е смятан за..
В утрото на 24 май "Срещи"- те припомнят, че датата 24 май е преклонение пред словото, сътворението на буквите, вярата в духовното, в ъзскресение на общността. Но и питат и как така от хора, зазиждали ръкописи в темелите на църквите за здравина някога, днес стигнахме до свят от желязо? Стари омрази са влезли в съюз с новите технологии?!..
Интервю с Божана Апостолова ще излъчим в "Алтер его" тази седмица. Разговорът е по повод 24-ти май - празникът на славянската писменост и култура. Ще звучат някои от най-емблематичните стихове на голямата българска поетеса. Това е първата част от разговора с Петър Краевски, втората част очаквайте седмица по-късно. Божана Апостолова е основател на..
Тази година се навършват 1170 години от създаването на глаголицата – първата славянска азбука, дело на светите братя Кирил и Методий. По този повод 2025 г. е обявена за Година на глаголицата, отбелязвайки значимостта на това културно постижение за славянския свят и европейската цивилизация. Нашите книжовни хранилища за съжаление не притежават..
Днес в парка на Аграрния университет – Пловдив ще бъде отбелязан 24 май – Денят на българската просвета и култура и на славянската писменост; Надсловът на празника е „Аграрен университет – Букет от националности; Очарованието на растенията.“ През настоящата година вузът съчетава празника на българската книжовност с вече традиционната..