8037 автомобила са проверени в рамките на специализираната полицейска операция за спазване на Закона за движението по пътищата. Извършен е контрол на 10 149 водачи и пътници. Съставени са 2013 фиша и 592 акта за нарушения.
Акцент в акцията е залавянето на водачи, употребили алкохол, наркотични вещества и/или техни аналози, както и неправоспособни шофьори.
В рамките на изминалия ден са установени общо 28 водачи, качили се зад волана след употреба на алкохол – 15 от тях са шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, 13 - с над 1,2 на 1000, трима са отказали да бъдат тествани.
10 са засечени да шофират дрогирани, а двама, спрени за проверка, са отказали да бъдат тествани.
От обобщените данни: по метода „линеен контрол“ са проверени 1776 МПС и 2228 водачи и пътници; за установени нарушения са съставени 530 фиша и 149 АУАН.
Установени са трима водачи, шофирали след употреба на алкохол от 0,5 до 1,2 промила, и двама - с над 1,2 промила. Двама са засечени да шофират под въздействие на наркотични вещества или техни аналози.
Със скандирания „Бъдеще в България” и „Искаме промяна” десетки медицински специалисти в Пловдив отново протестираха с искане за достойно заплащане, подобряване условията на труд за по-добра грижа към пациентите. Организатори и участници в протеста отново са настоящи и бъдещи лекари, медицински сестри, акушерки, лаборанти, рехабилитатори,..
Тази сутрин на 80 години почина поетесата, писателката и издателката Божана Апостолова . Тя е лауреат на най-високото отличие у нас орден "Стара планина“ I степен за изключително големите си заслуги в развитието на българската култура. Основател на Издателска къща " Жанет 45 ", което отпечата най-добрите български автори. Пловдивчанка..
Катастрофа затруднява движението на околовръстния път на Пловдив, в района на разклоните за Белащица и Куклен. Сигналът е получен на тел. 112 след 15 часа. По предварителни данни товарен автомобил "Ситроен" предприел ляв завой и отнел предимството на мотоциклет, чийто водач е транспортиран в болница за прегледи. Пострадалият и шофьорът на колата са..
В Калофер днес беше кулминацията на проявите, посветени на 149-та годишнина от гибелта на Христо Ботев. Стотици българи от цялата страна се стекоха в подбалканското градче, за да почетат паметта на поета-революционер и хилядите герои, паднали за свободата на България. Даниела Добрева с повече информация. Денят на Ботев започна в Калофер днес с..
С военен ритуал, поетичен рецитал, тържествено слово, поклонение и полагане на венци и цветя, в Пловдив бе почетена 149-та годишнина от героичния подвиг на българския поет и революционер Христо Ботев и неговата чета. Десетки пловдивчани положиха венци и цветя пред паметника на Христо Ботев в знак на почит към героичното му дело. Церемонията..