Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Пловдивските депутати трябва да решават местните проблеми

Приоритет в работата на 48-то Народно събрание трябва да бъде проекта за бюджет на държавата за следващата година. Това е и причината за организираната от БСП среща днес в парламента с представители на парламентарно представените партии.

"На тази дискусия трябва да се постави макрорамката на бюджет-2023. За нас, а и за избирателите на всички политически сили, за целия български народ е важно да се търси консенсус по най-важните приоритети. Бюджетът не е място за надцакване, както се случи при актуализацията му през миналия парламент“, каза в интервю за Радио Пловдив Манол Генов, избран за депутат на БСП от Пловдивска област.

Той подчерта, че хората искат да видят работещ парламент, който не е застрашен във всеки един момент някой да саботира работата му.

"Но да трябва да бъдем и реалисти в очакванията – скоро не се очаква да има стабилно управляващо мнозинство, което да излъчи стабилно правителство“, каза още Генов.

Всички депутати от Пловдив и областта трябва да работят за решаване на местни проблеми

Манол Генов каза още, че в Пловдив и областта има много натрупани проблеми, а за решаването им трябва да работят депутатите от всички политически партии в града и региона.

„Имаме 23-ма депутати от Пловдив и областта. Това е ресурс за голямо общо влияние, още повече, че сме поемали ангажименти към нашите избиратели“, каза още Генов.

Цялото интервю с Манол Генов можете да чуете в звуковия файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

БАБХ подцени риска с шарката и пораженията са драматични

Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни в 42 от 65 огнища, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за..

обновено на 25.07.25 в 11:21

Властта обеща и ни излъга, ще обжалваме таксите за строеж

Помним протестите на строителния бранш отпреди няколко месеца срещу намерението на община Пловдив да вдигне с повече от 100% таксите за издаване на строително разрешение.  Те спряха след като предприемачът Илиян филипов поиска и получи посредничеството на лидера на ГЕРБ Бойко Борисов. Компромисът, който да удовлетвори двете страни бе таксите да се..

публикувано на 25.07.25 в 11:20

Пловдив очаква 35 000 души за "Hills of Rock"

Пловдив очаква поне 13 процента ръст на нощувките по време на фестивала „Hills of Rock“, който стартира днес на Гребната база – заяви в интервю за Радио Пловдив заместник-кметът по култура и туризъм Пламен Панов.   "Очакваме около 30-35 000 души да посетят фестивала", подчерта Панов. Капацитетът на Пловдив относно нощувките е увеличен..

публикувано на 25.07.25 в 08:43

Районните кметства ще получат пари от таксите за строеж

Ако има повишаване на приходите от увеличената такса за разрешенията за строеж, поемам ангажимента да ги делегираме на районите. Това заяви пловдивският кмет Костадин Димитров в интервю за Радио Пловдив, след като ОбС прие повишението на таксите за разрешителни за строеж, но отхвърли предложението за създаване на фонд „Благоустрояване“, в..

публикувано на 24.07.25 в 14:37

Проблемите с пазара на труда се решават съвместно

Около 200 хиляди българи нито работят, нито учат. В същото време над 50 хиляди работници от трети страни са наети от началото на годината.  В България се създава и електронен регистър на икономически неактивните лица. Той ще обхваща хора на възраст между 16 и 65 години, които не работят, не учат и не са регистрирани в бюрата по труда. Това събщи..

публикувано на 24.07.25 в 10:28