Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Убиецът от Първомай остава в ареста, заплаши да се самоубие

Пловдивският окръжен съд  наложи най-тежката мярка  - задържане под стража спрямо  убиеца от Първомай.  

Миналия петък 80-годишният Благой Цветилов застреля с ловна пушка  свой съгражданин след яростен спор за пари. Още след задържането си, старецът направи пълни самопризнания за стореното. 

Убитият от него 53-годишен мъж  е бил арендатор на земи, а двамата са имали отдавшни пререкания за неуредени имуществени отношения.  

Съдът прецени за реална опасността възрастният мъж да извърши ново престъпление, особено  след изявлението му,  че иска да си сложи край на живота си.  Заради това постанови убиецът да остане с постоянно задържане в ареста.  Решението подлежи на обжалване в 3 дневен срок пред Апелативен съд.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Кацна първият полет по новооткритата линия Пловдив - Братислава

С официална церемония на Летище Пловдив бе посрещнат първият полет по новооткритата редовна линия Пловдив – Братислава. Той бе посрещнат от кмета на Пловдив Костадин Димитров, изпълнителния директор на аеропора Красимир Пешев, заместник-областния управител Атанас Ташков, заместник-кмета по култура, археология и туризъм Пламен Панов, както и кметове на..

публикувано на 15.11.25 в 20:14

Ограничават трафика по важно кръстовище в "Северен"

От днес до 30 ноември се ограничава движението на кръстовището на улица „Брезовско шосе“ и булевард „Северен“.  Пътните превозни средства, включително и автобусите от масовия градски транспорт, ще се пропускат поетапно заради премахването на стара канализационна шахта в средата на кръстовището и преасфалтиране на участъка. Ограничаването на..

обновено на 15.11.25 в 16:45

Увеличават цената на такситата в Пловдив

Увеличават цените на такситата в Пловдив от понеделник, 17 ноември. Дневната тарифа на километър става 1.37 лева, а нощната - 1.56 лева. Ръстът е между 0,18 и 0,27 лв. До сега шофьорите возеха на 1.19 лева за км през деня и 1.29 лева. за км през нощта. Повикването ще се таксува двойно – до момента беше 0.25 лв., а сега ще е 0.49 лв...

публикувано на 15.11.25 в 12:07

Засаждат 100 дръвчета на Сахат тепе

100 дръвчета от различни видове – копривки, дъб, черен бор и бял ясен бяха засадени на Сахат тепе днес. Инициативата бе част от кампанията „Зеленото сърце на Пловдив“на сдружение „Бизнесът за Пловдив“ и район „Централен“. В акцията участваха представители на администрацията и компаниите от сдружението. На доброволците бяха раздадени ръкавици и..

обновено на 15.11.25 в 11:36

На Летище Пловдив каца първият полет от Братислава

Тази вечер в 18.50 на летище Пловдив ще пристигне първият редовен полет от Братислава. Екипажът и пътниците ще бъдат посрещнати от кмета Костадин Димитров, заместник-кмета по култура, археология и туризъм Пламен Панов и  кметовете на общини от Фонда за развитие на летище Пловдив. Събитието е поредна стъпка в утвърждаването на Летище „Пловдив“..

публикувано на 15.11.25 в 08:18