Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Нощ на историите за Пловдив


Събитийният формат “Нощ на историите” се завръща с ново градско издание, посветено на Пловдив. Тематичен акцент е “Вещи с истории”, а в ролята на разказвачи ще видим и чуем специалисти, които професионално се занимават с архиви, фондове, колекции от Пловдив. Събитието ще се проведе днес 27 октомври в Bee Bop Cafe, като входът е свободен. 

Припомняме, че “Нощ на историите” се провежда в два формата - в първия популярни личности разказват свои лични, семейни или родови истории; във втория експерти разказват градски истории. Първото издание на Нощта се случи в София през май 2019 г. с участието на известни поети и писатели, а през септември същата година “Нощ на историите” гостува и в Пловдив като част от официалната програма на Пловдив 2019 – Европейска столица на културата. 

"Нощ на историите" се провежда с финансовата подкрепа на Национален фонд "Култура" и с партньорството на Община Пловдив, Регионален етнографски музей Пловдив, Народна библиотека "Иван Вазов". 

Тази вечер в приятна неформална обстановка и на чаша питие, всеки, който иска да чуе малко познати истории за Пловдив е добре дошъл в уречения час и на уреченото място, а кои са хората, които ще разказват истории, научаваме от Момчил Цонев, организатор на събитието. 

Целият разговор с него е достъпен в прикачения звуков файл.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Даниела Найберг представя нова книга в Пловдив

Новата стихосбирка „Под бомбетата на дърветата“ на Даниела Найберг ще бъде представена в Народна библиотека „Иван Вазов“ - Пловдив. Авторката пристига от Сиатъл, САЩ и ще участва в срещата заедно с поета и писател Азис Шакир Таш. Началото на разговора е от 19 часа. Входът е свободен. Книгата ще бъде представена и на 13 август, на..

публикувано на 12.08.25 в 06:50

Великите европейци - Карл Велики, първа част

Тъмните векове. Осемстотин години след Христа. Римската империя е мъртва вече от три столетия. Варварите, които разрушават Рим, сега владеят цяла Европа. Династията на Меровингите, франки, които през V век приемат католицизма, буквално се разпада. Те управляват държава, разположена върху голяма част от земите на днешна Франция, Германия, Нидерландия и..

публикувано на 11.08.25 в 12:48

Мюзикълът "Йоан- синът на гърма" с примиера в Пловдив

В Клуб “Неделя” ни беше гост  Антон Радославов- режисьор, сценарист и композитор на мюзикъла “Йоан- синът на гърма” заедно с изпълнителя Виктор Макаров. Те разказаха за създаването и успеха на мюзикъла,  който ще гледаме за пръви път  в Пловдив на сцената на Античния театър следващата събота. Създател, режисьор, сценарист и автор на музиката е Антон..

публикувано на 11.08.25 в 12:15

Преге - предаване за света на книгите, 09 - 18 август

В предаването за книги на Радио Пловдив на 09.08. 2025г. бяха представени следните заглавия: Рубрика „Напълно непознати“ Ивана Бодрожич. Синове, дъщери. 240 стр., ок.4А, Парадокс, 2025. Джоджо Мойс. Под едно небе. 448 стр., ок. 4А, Хермес, 2025. Дийн Кунц. Пазители. 480 стр., ок. 7А, Изток-Запад, 2025. Лиу..

публикувано на 11.08.25 в 10:04

Творци от страната и чужбина се срещат на фестивала в Дъбене

Петият международен фестивал „Арт камп Дъбене“ събира художници, скулптори, музиканти, поети и театрали от страната и чужбина. От днес до 18 август предстоят срещи и обмен на идеи и опит в различни сфери на изкуството. В програмата са включени творчески работилници за деца, рецитали, музика, танци, концерти, представяния на изкуства и..

публикувано на 11.08.25 в 08:48