Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Националният шампионат на писта в "Колодрума" завърши със скандал

КК "Цар Симеон 1898" е шампион на България

Шампионът Николай Генов отказа да се състезава заради 2 некоректни трансфера в КК "Долчини"

КК "Цар Симеон 1898" стана убедителен шампион на България
Снимка: ПКД "Цар Симеон 1898"

КК "Цар Симеон 1898" Пловдив отново стана убедително шампион на България в отборното преследване и краен отборен шампион по точки след всички дисциплини на Националния шампионат на писта, проведен в зала “Колодрума”

Мъже елит:
Костантин Маринков - Омниум, сребърен медал
Дениз Рюстемов - 1 км. индивидуално преследване, сребърен медал

Юн. Старша Възраст:

Йоан Станков - Индивидуално преследване 3000м., златен медал, Издръжливост чрез отпадане, сребърен медал, Издръжливост по точки, сребърен медал

Радостин Златев - Скрач, златен медал, Издръжливост по точки, бронзов медал,  Омниум, бронзов медал

4000 м отборно преследване - златен медал

Многократният шампион на писта Николай Генов, отказа да вземе участие в състезанието поради възникналия скандал около трансфера на двама състезатели в отбора на Долчини. 

Генов и отборът взеха решение, че не желаят да се състезават в подобна неспортсменска ситуация и поздравяват отбора на Долчини за успеха им.

Те привлякоха двама български колоездачи от елитен френски клуб само за 2 състезания и така се възползваха от възможността лесно да натрупат точки, които да им донесат финансови приходи.

Николай Генов скоро започва подготовка за новия сезон, в който се надява да постигне още по-добри резултати, както и на трансфер в някой от добрите европейски тимове.

Чуйте цялото интервю на колоездача в предаването "Антена спорт":




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Локомотив с четвърти мач без загуба!

Арда и Локомотив Пловдив завършиха 0:0 в последния сблъсък от четвърти кръг в Първа лига. Двубоят не бе предшестван от интересни ситуации и равенството е закономерно.  Кърджалийци бяха по-активни от своя съперник, но няколко добри намеси на Боян Милосавлйевич и умората от Европа натежаха на домакините, които не успяха да вкарат. „Черно-белите“ имаха..

публикувано на 11.08.25 в 23:40

Ботев преговаря с наш национал

Ботев (Пловдив) е много близо до сериозен входящ трансфер. "Жълто-черните" са пред подписване на договор с национала Симеон Петров. 25-годишният централен защитник е очакван днес в Пловдив, за да премине медицински прегледи. След това бившият футболист на ЦСКА 1948 трябва да подпише договора си. Двете страни вече са уточнили всичко по контракта, твърди..

публикувано на 11.08.25 в 17:52

Борислав Палашев спечели L ‘ Etape Bulgaria by Tour de France

Пазарджиклията Борислав Палашев спечели жълтата фланелкa от L ‘ Etape Bulgaria by Tour de France   в Пещера и догодина ще се състезава в Tour de France. Новината бе оповестена на тържествена церемония в центъра на града, на която бяха наградени най-добрите от общо 1200 колоездачи, които в рамките на съботния и неделния ден демонстрираха издръжливост и..

публикувано на 11.08.25 в 10:22

Ботев с трета поредна загуба

Ботев Пловдив загуби с 0:1 от Локомотив София в двубой от четвъртия кръг на Първа лига, игран на стадион "Христо Ботев". Единственото попадение в срещата бе дело на Ерол Дост (29'). Домакините има за какво да съжаляват, тъй като пропуснаха редица възможности и така и не стигнаха поне до точка. Така Локомотив се изкачи до четвъртото място в класирането..

публикувано на 10.08.25 в 23:19

Тур дьо Франс край Пещера

Този уикенд град Пещера в сърцето на Родопите е  домакин на третото издание на уникалното за България състезание по шосейно колоездене за аматьори L’Etape BULGARIA by Tour de France, съобщиха организаторите. На старта ще застанат рекорден брой участници в двете дистанции на 58 км и 112 км. Повече от 1100 колоездачи от страната и чужбина (76 от 16..

публикувано на 09.08.25 в 16:54