Трима души са загинали, а други 25 са ранени при катастрофи в страната през изминалото денонощие, показват данните на МВР.
От началото на ноември тежките катастрофи в страната са общо 268, загиналите са 23-ма, а ранените - 350.
„Войната по пътищата“ е отнела на живота на общо 446 души от началото на годината, ранените са 7355.
В сравнение със същия период на 2021 година загиналите в катастрофи са с един повече, показва справката на МВР.
Продължават обаче масовите случаи на хванатите да шофират след употреба на алкохол и наркотици.Рано сутринта в събота 18-годишно момиче от Брацигово подкарало колата на баща си по пътя между Пазарджик и Пловдив. Тийнейджърката загубила управление над „Хонда“-та и тя изхвърчала от платното, удряйки се в крайпътен знак и се преобърнала в тревата. За късмет момичето се е отървало без травми. Алкохолната проба на девойката обаче показала солидните близо 1.6 промила алкохол.
Млад шофьор е в тежко състояние след катастрофа малко преди полунощ на улица в Панагюрище. Там младежът загубил контрол над колата си „Фиат“ и се блъснал в крайпътно дърво. Сега той е в болницата в Панагюрище в тежко състояние и с опасност за живота.
Шест бързи производства са образувани срещу пияни шофьори за времето от петък до днес в Пазарджик и региона. По време на рутинни проверки полицаите в областта засекли 47-годишен мъж от Велинград, 63-годишен от беловското село Момина Клисура, мъж на 27 години от село Драгиново, 39-годишен от Панагюрище и 50 годишен от септемврийското село Лозен. Те били зад волана на автомобилите си след употреба на алкохол, като пробите отчели концентрация в рамките между 1.4 и и почти 3 промила.
Полицаи от Пловдив преследваха софийски автомобил по време на акция срещу разпространението на фентанил, съобщиха от МВР. Акцията е проведена след получаването на оперативна информация за разпространяване и трафик на 300 грама фентанил. Около 14.15 часа полицейски екип на Шесто РУ е подал сигнал за спиране на лек автомобил, но шофьорът не се е..
Общинският съвет единодушно реши да дари 10 000 евро от бюджета на Пловдив, с които финансово да се подпомогне дейността на Български културен клуб „Една роза“ в Битоля, Република Северна Македония. Общинските съветници от ППГОС „Съединени за Пловдив“, които са вносители на предложението бяха заложили първоначално сума от 5000 евро като..
С до 140%, се увеличават таксите за издаване на строителните разрешения в Пловдив. Предложението на заместник-кмета Хакъ Сакъбов за изменение на Наредбата за определеянето и администрирането на местните такси и цени на услугите в Община Пловдив беше подкрепено от 40 съветници, осем се въздържаха. С днешното решение за разглеждане, одобряване и..
След бурни дебати, които продължиха близо 2 часа, Общинският съвет не прие предложението за създаването на фонд „Благоустрояване“, в който трябваше да постъпят 60% от средствата от всички такси за строителни разрешения. Парите трябваше да се предоставят на районните кметства за реализиране на инфраструктурни проекти. За предложението гласуваха..
Българската агенция по безопасност на храните прилага допълнителни мерки, насочени към ограничаване на разпространението на шарката по дребните преживни животни. Със заповед на изпълнителния директор на БАБХ се въвежда забрана за изкупуване на сурово овче и козе мляко от територията на област Пловдив. За да бъдат подпомогнати засегнатите..