Повече от месец след изборите за Парламент, редовно Правителство все още няма, а политическите лидери пресмятат с тезиси на непримиримост или пък изненадващо единомислие, маневрите за извеждане на страната ни от кризата.
Войната в Украйна и непредсказуемите ходове на Кремъл, частичните избори в САЩ, трудният български път към Шенген и дебатът за изпращане на военна помощ за Украйна, са не само тест за издържливостта на обществото ни, но и формулират въпроси, които отнасяме към националната сигурност и готовността на държавата да даде адекватни решения. Коментарът е на експерта по международна сигурност и геополитика проф. Румен Кънчев.
Голяма част от хората, преболедували COVID-19, развиват усложнения, известни като т.нар. „постковид синдром“. Как се диагностицира и лекува постковид синдромът у нас и в другите държави – с хематолога д-р Чавдар Ботев разговаря Елена Крушкова.
В дебютната си книга „(Не)възможната свобода“ кинокритикът д-р Деян Статулов разглежда основните аспекти на идеологическата цензура в българското игрално кино в периода 1948-1989 г. Преди представянето й в литературен клуб „Петното на Роршах“ – разговор за цензурата на седмото изгуство у нас и по света и генезиса и механизмите за контрол в българското кино през тоталитаризма.
Във времето за култура след 9.00 в разговор с автора ще ви поканим на живописната изложба на Иван Милушев в галерия „Възраждане“ в Стария град. Художникът има над 40 самостоятелни изложби и множество общи участия в страната и по света. Работи в областта на живописта, графиката, акварела и илюстрацията.
В Европейския ден на музикотерапията, който се отбелязва от 2014 г. по инициатива на Европейската конфедерация по музикотерапия, за същността на метода и благотворното му влияние върху психиката – с Елена Кумчева – музикотерапевт от Центъра за социална рехабилитация на деца със специални потребности в Пловдив разговаря Христина Йорданова.
Рубриката „Евранет+“ е с фокус смяната на часовото време два пъти годишно и ефекта върху здравето и икономиката.
А в „Добро утро, Ден“ и във вторник оставаме в компанията на пловдивчанина и ръководител на Регионалното представителство на Европейската комисия за Пловдив и областта – Красимир Лойков.
Градът е полупразен, завладян от обичайната юлска жега. Тези, които сме още тук - най- коравите пловдивчани, разчитаме на утешителната вяра в августовската отпуска, пием ледени фрапета и благославяме наум изобретателя на климатика - почитаемият мистър Уилис Кериър. Днес в предаването освен свежа музика и интересни теми сме ви приготвили..
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения ще разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за отглеждане и развъждане на..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
"Да бъдеш нестандартен учител, това често значи да вървиш по ръба" - думи на Станислава Йорданова, отличена в Националния конкурс за нестандартни учители организиран от Бургаски държавен университет “Проф. д-р Асен Златаров” и Департамент КПРПС - Бургас . Определя тази награда като "връх" в своя личен път на израстване! Такова признание не се..
Четвъртък сутрин по горещите теми "Точно днес" за цените, надценките, заетостта и бизнеса и още пловдивски акценти до 9.30 часа. Защо бизнесът разкритикува идеята на държавата да замрази цените за година и половина на всички стоки и услуги, предлагани на българския пазар, от 8 август тази година до 31 декември 2026 година, "когато не е обосновано от..