Повече от месец след изборите за Парламент, редовно Правителство все още няма, а политическите лидери пресмятат с тезиси на непримиримост или пък изненадващо единомислие, маневрите за извеждане на страната ни от кризата.
Войната в Украйна и непредсказуемите ходове на Кремъл, частичните избори в САЩ, трудният български път към Шенген и дебатът за изпращане на военна помощ за Украйна, са не само тест за издържливостта на обществото ни, но и формулират въпроси, които отнасяме към националната сигурност и готовността на държавата да даде адекватни решения. Коментарът е на експерта по международна сигурност и геополитика проф. Румен Кънчев.
Голяма част от хората, преболедували COVID-19, развиват усложнения, известни като т.нар. „постковид синдром“. Как се диагностицира и лекува постковид синдромът у нас и в другите държави – с хематолога д-р Чавдар Ботев разговаря Елена Крушкова.
В дебютната си книга „(Не)възможната свобода“ кинокритикът д-р Деян Статулов разглежда основните аспекти на идеологическата цензура в българското игрално кино в периода 1948-1989 г. Преди представянето й в литературен клуб „Петното на Роршах“ – разговор за цензурата на седмото изгуство у нас и по света и генезиса и механизмите за контрол в българското кино през тоталитаризма.
Във времето за култура след 9.00 в разговор с автора ще ви поканим на живописната изложба на Иван Милушев в галерия „Възраждане“ в Стария град. Художникът има над 40 самостоятелни изложби и множество общи участия в страната и по света. Работи в областта на живописта, графиката, акварела и илюстрацията.
В Европейския ден на музикотерапията, който се отбелязва от 2014 г. по инициатива на Европейската конфедерация по музикотерапия, за същността на метода и благотворното му влияние върху психиката – с Елена Кумчева – музикотерапевт от Центъра за социална рехабилитация на деца със специални потребности в Пловдив разговаря Христина Йорданова.
Рубриката „Евранет+“ е с фокус смяната на часовото време два пъти годишно и ефекта върху здравето и икономиката.
А в „Добро утро, Ден“ и във вторник оставаме в компанията на пловдивчанина и ръководител на Регионалното представителство на Европейската комисия за Пловдив и областта – Красимир Лойков.
На 24 ноември православната църква почита света Екатерина, която покровителства майките, плодовитостта и здравето в семейството. Имен ден празнуват Екатерина, Катя, Катерина, Катина, Тина, Тинка и Катрин. Честито на имениците! Двете ни основни теми днес. Какво ни е приготвил последният месец на годината, според астрологията? Очаквайте астро..
Провали се и 5-тият опит народните представители да изберат председател на парламента. Защо депутатите продължават да не могат да изберат „пръв след равни“ 12 дни след старта на Народното събрение? Каква е причината и неизбежни ли са нови, 8-ми поред извънредни парламентарни избори? Питаме политолога Георги Киряков . Румъния и България могат..
Днес в предаването ще се срещнем с жив и истински литературен герой и то без кавички. Той е сърбин, когото любовта е довела в България и Пловдив е неговия предпочитан адрес. Той е кино- документалистът, продуцент и преводач Блажо Николич, чиято собствена съдба прилича на филм. За неслучайните предопределености , срещите със съмишленици, които..
Отложеният край на първото парламентарно заседание на 11 ноември постави на пауза държавата, а последният ден от работната седмица прави особен звучен актуалният за нормализирането на политическия процес въпрос ще успее ли подновеното гласуване да постигне заветните 120 гласа за избор на председател на Народното събрание. Всички други теми за неясни..
На 21 ноември Православната църква чества Въведение Богородично. Празникът се чества и като Ден на християнското семейство и на православната младеж. Символиката на празника е новото начало за духовен растеж. Темите днес : Грижата за уникалните мозайки в Епископската базилика на Филипополсблъска позициите на съветници и кметска управа в..