Поредни политически сътресения раздират страната ни. Този път фокусът на скандалите сред депутатите е върху изборния процес и предложенията на ГЕРБ-СДС, БСП и ДПС. Те искат хибридно гласуване – с машина и с хартиена бюлетина, премахване на район „Чужбина“ и обществения съвет към ЦИК. Това събуди недоволството на „Демократична България“ и „Продължаваме промяната“, които заявиха, че няма да влязат в пленарната зала. Доскорошните партньори на ПП БСП пък нямат намерение да отстъпят от предложенията. Какво се цели с тези промени и как ще действат партиите от тук насетне анализираме с политолога и експерт по изборни системи Даниел Стефанов. Темата дискутираме и с депутата от ГЕРБ-СДС Радомир Чолаков.
Година преди хората да дадат вота си за кмет на населено място проверяваме как се управлява една община на фона на парламентарната криза в страната ни. Разговорът е с кмета на Асеновград д-р Христо Грудев. Ще говорим за свършеното, но и за това, което не успя да се реализира, заради липсата на стабилно правителство. И още – какви проекти предстои да реализира общината.
Поглед ще отправим и към мръсния въздух, а именно защото Пловдив е един от най-замърсените градове. Какви са локалните здравни рискове и какви са възможните решения питаме д-р Костадин Костадинов, който е кардиолог и член на лекарската мрежа „Въздух за здраве“.
Акцент в предаването ще е и как могат да се използват движимите културни ценности в обучението на децата? Кои са новите изследвания за Васил Левски и други български възрожденци? Събеседник е директорът на Националния музей „Васил Левски“, Дора Чаушева, а поводът е 85-та годишнина на музея.
С какви хитови заглавия ни посреща 18-то издание на Киномания ще научим от Теодор Караколев от „LUCKY Дом на киното“.
Тази седмица в рубриката „Добро утор, ден!“ ни гостува Надежда Тодорова, щастлива и горда майка на две прекрасни специални дъщери - Вяра (със синдром на Даун) и Румяна (осиновена). Казва, че пътят й към всяка от тях не е бил лесен, но това, че ги има са поредното доказателство, че вярата, любовта и борбата правят чудесата възможни. "Дъщеря ми..
От сряда пловдивските ученици минават на онлайн обучение, което ще продължи пет дни, а след тях идва и междусрочната ваканция. Днешните решения на Областният щаб за грипа обобщава Даниела Добрева. За готовността на ученици и учители да преминат обучението в края на първия срок в електронна среда, точно когато се оформят оценките разговаряме с..
Днес каним всички малчугани да развихрят въображението си и да участват в тематично ателие за оцветяване на водолюбиви птици, риби и други водни обитатели, домакин на което ще бъде Природонаучния музей. Събитието е посветено на Световния ден на влажните зони, който се отбелязва на 2 февруари. През 1971 година в град Рамсар (Иран) се подписва..
Седмицата си отива с нов оптимизъм според Алфа Рисърч - 69% от българите смятат, че по-добрият вариант е, че имаме сформирано правителство. Министрите проведоха първо заседание и стана ясно, че не сме готови за еврозоната. През 2025 - БНР става на 90 години, Радио Пловдив на 70, за мисията да информираме първи, да отстояваме позициите на..
От началото на седмицата въздухът, който пловдивчани дишат, е мръсен, а предупрежденията да не се палят кюмбета и да не се излиза по улиците очевидно не дават ефект. За битката с мръсния въздух в града ще разкаже адв. Димитър Площаков, който е първият, спечелил обезщетение срещу МОСВ заради вреди от въздуха, а във ВАС води дело за качеството на..