Оставките и промените по върховете на МВР няма да решат нищо. Нужен е нов алгоритъм за работа в службите, за да започнат да се решават проблемите с мигрантите. За начина за справяне с пробойните в системата говорим с ген. Тихомир Стойчев, бивш шеф на ЦСБОП, председател на УС на Националния антикриминален и антитерористичен форум.
Същевременно, в Пловдив организатор на канал за трафик на мигранти получи 11 месеца условна присъда с 3 години изпитателен срок. Един от помагачите му ще лежи 3 месеца в затвора, а съпругата му получи условна присъда от 8 месеца, с тригодишен изпитателен срок. За решението на Районния съд в Пловдив и за хората, помагали за временното укриване на бежанци, е репортажът на Севдалин Палаузов.
И още:
"Бизнесът за Пловдив" призова община Пловдив да запази участието си Панаира. За позицията на сдружението преди утрешното общо събрание на акционерите и сесията на Общинския съвет, също насрочена за утре, ще разговаряме с изпълнителния директор Александър Стайков.
Лидерът на „Съюз за Пловдив“ Дани Каназирева също призова на утрешната общинска сесия Пловдив да не приема дяловете от 29 на сто от община Варна в дружество „Пълдин туринвест“. По горещите теми за Панаира и за новия Общ устройствен план на Пловдив с Дани Каназирева разговаря Антония Попова.
Одобряват или не жителите и гостите на Смолян платеното паркиране, което влезе в сила от началото на тази седмица? Репортажът от родопския град е на Радостина Чернокова.
Моделът за гласуване в 21-ви век е електронното гласуване. Това е най-демократичният, свободен и независим начин за изразяване ва вота, който ни се полага по конституция. За петицията в подкрепа на въвеждането и на електронното гласуване, внесена в три държавни институции, ще говорим с Иванка Иванова, председател на Инициативния комитет за въвеждане на електронно гласуване.
Ще отидем и на изложба. С художника Николай Нягулов, който представя живопис в галерия „Аспект“, ще ни срещне Веселина Пеева.
Започваме след новините в 15 часа и сме заедно до 17. Слушайте ни.В първия час на предаването „Ден след ден“ ще коментираме изненадващата рокада в екипа на пловдивския кмет Костадин Димитров. Заместник-кметът Женя Петкова, която отговаряше за бюджета, финансите и социалната политика, вече ще бъде със силно редуциран ресор – само социални дейности. За бюджета и икономиката пряко ще отговаря кметът Димитров...
Днес ви срещаме с две предстоящи събития в града ни - едното насочено в грижата за река Марица, другото с грижа към бъдещето на децата. Предстои пролетно почистване на Марица, което организират от Фондация "Смокиня". Подробности за инициативата предвидена за тази събота, очаквайте в разговора с представители на "Смокиня". За предстоящия концерт на..
В четвъртък сутрин с темите от деня и събитията в развитие. - На къде върви светът, Европейският съюз и България? Ще намалеят ли противоречията и кризите, или ще се увеличат? Може ли да има нов световен ред без война? На тези въпроси търсим отговор, преди срещата на върха на ЕС в Брюксел, в разговар с политолога и университетски преподател доц.Милен..
След отдръпването на САЩ, основният ангажимент върху сигурността в Европа, включително в продължаващата да е във война Украйна, остава за европейските страни. Този логичен извод обаче, ще доведе до конкретни решения-и най-вече резултати, бавно и трудно. За ползите, които би имала в този процес българската отбранителна промишленост, ще говорим с..
В най- женския месец и в годината, в която Пловдивски Културен Институт отбелязва своите юбилейни 10 години, Ви каним да се потопите в свят на цветове, емоция, креативност. "10 години вдъхновение заЕДНО" е изложбата, която се открива навръх осми март в галерията на ПКИ,с начален час 18:00. За експозицията и участничките в нея разказва Илиян Колев -..