Днес на двамата мъже, на 23 и 25 години, ще бъдат повдигнати обвинения за това, че са извършили непристойни действия, грубо нарушаващи обществения ред и изразяващи явно неуважение към обществото, като деянието се отличава с изключителен цинизъм и дързост.
На двамата ще бъдат наложени мерки за неотклонение парична гаранция в размер на 2000 лева, а шофьорските им книжки ще бъдат отнети. За това деяние законът предвижда наказание до 5 години затвор, както и лишаване от право на управление на моторно превозно средство.
Двамата мъже са обяснили на разследващите, че качили джиповете в основите на паметника, тъй като снимали музикален клип:
"Видеоклип, тъй като единият от двамата обвиняеми е рапър. Разбира се, нямаме нищо против изкуството, но абсолютно неподустимо е без да се иска каквото и да било разрешение - нямаме такива данни, да се действа по този начин".
Днес , утре и в неделя ще се променя организацията на движение в участъците в ремонт на АМ „Тракия“. За повишаване на безопасността при интензивния трафик може да се шофира и в аварийната лента, съобщават от АПИ. Целта е да се облекчи пътуването в края на седмицата, когато много хора тръгват на път. Пътуващите към и от Пловдив могат да използват..
За втори ден лекари, медицински сестри и служители на УМБАЛ-Пловдив ще протестират пред сградата на болницата в подкрепа на досегашния изпълнителен директор д-р Динчо Генев. Те не искат да приемат новия изпълнителен директор на лечебното заведение д-р Йовко Червенков, назначен от здравното министерство след проведен конкурс. Недоволните..
Пловдивският Районен съд за пореден път ще гледа делото „Дебора“. Подсъдимият Георги Георгиев е обвинен за нанесените на Дебора Михайлова рани с макетен нож, за остригването на косата ѝ и за отправени към нея заплахи за убийство. На предишното дело през септември бяха разпитани трима свидетели. Очаква се днес да бъде разпитана Дебора, като..
Форум „Сцена за агресия в училище“ се провежда в Пловдив. Събитието събира на едно място ученици, учители, родители и експерти, за да обсъдят насилието сред подрастващите и да дадат алтернативи за спирането му. Сред темите на форума са какво ни казват децата с езика на агресията, ролята на творчеството за справяне с нея, нови модели за..
Двама души са задържани в Ракитово, след като нанесли побой на свой съгражданин, който починал по-късно в болница- Случката се разиграла преди в местност край Ракитово, където собственик на стопански постройки открил трупа на 63-годишен мъж от Пещера, работил при него като пастир. На мястото незабавно пристигнали екипи на полицейския участък..