Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Общината превежда 403 000 лева на "Хеброс бус"

| обновено на 29.11.22 в 11:32
Всички автобуси от градския транспорт в Пловдив се движат по линиите си, каза за радио Пловдив Георги Стоилов, директор на общинското предприятие „Организация и контрол на транспорта“. Той отново потвърди, че общината е изплатила дължимите средства на превозвачите. 

Припомняме, че през миналата седмица от „Хеброс бус“ обявиха, че общината им дължи пари, а шофьори и други служители на фирмата протестираха заради неплатени заплати. 

Заместник - кметът Величко Родопски съобщи, че общината превежда на „Хеброс бус“ допълнителни средства за изпълнение на междуградски курсове. Той е подписал констатациите на специално назначената комисия за проверка на междуградските превози, които Хеброс бус е извършил. До утре по сметката на дружеството ще постъпят 403 хиляди лева, което на практика означава, че исканията на превозвача са изпълнени и няма основания за спиране на автобусите от масовия градски транспорт на Пловдив.

„Винаги сме изплащали навреме субсидиите и дотациите на „Хеброс бус“, които касаят линиите на градския транспорт в Пловдив. За извънградските линии ние назначихме комисия, тъй като за първи път ще плащаме средства, които се отпускат от държавата за дофинансиране на междуградските линии. Вчера съм одобрил доклада на комисията. И днес или утре ще се преведе  сумата на „Хеброс бус“, но ще бъде преспаднат един аванс, който сме му дали – значи общо около 403 хиляди лева“, обясни още Родопски.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Асеновград забрани тротинетките в пешеходата зона

Община Асеновград забрани официално тротинетките в пешеходната зона. Мярката е заради зачестили инциденти  и е регламентирана от промените в наредбата за безопасността на движението.  Тя предвижда и забрана водачите тротинетки да возят други лица, да карат без ръце, като и да  използват мобилен телефон по време на движение. Минималната допустима..

публикувано на 22.10.25 в 16:08

В Асеновград БЧК раздава хранителни пакети на нуждаещи се

В Асеновград започна раздаването на продукти от първа необходимост на нуждаещи се. Кампанията на БЧК продължава до 28 ноември, а хранителните продукти се раздават в пункта на ул. ”Цар Иван Асен ІІ”№76.  Пакетите включват храни и продукти за хигиенни нужди. Едночленните и двучленните домакинства ще получат по един пакет с хранителни продукти и..

публикувано на 22.10.25 в 14:31

В Стамболийски не искат завод, който да замърсява околната среда

Общинският съвет в Стамболийски прие с пълно единодушие декларация срещу бъдещи замърсяващи производства по време на свое извънредно заседание. Сесията беше свикана, за да бъде предоставена наличната в администрацията информация за терена на бившия завод „Монди“, който в началото на тази година прекрати дейноста си.  В документа се казва, че на..

публикувано на 22.10.25 в 14:28

Транспортният проблем на село Труд чака решение от парламента

Близо час и половина продължи разгорещената дискусия на сесията на Общински съвет "Марица" за транспортните проблеми на близките до Пловдив села. Съветниците изслушаха присъстващите представители на протестриащите от селата Труд и Рогош, които настояха за конкретни стъпки по осигуряването на нормален транспорт от и до Пловдив.  От Сдружението..

публикувано на 22.10.25 в 13:21

В район "Тракия" ще строят голям парк за над 11 милиона лева

Община Пловдив откри обществена поръчка за изграждане на Парков Комплекс “Кан Крум” в Ж.Р ”Тракия”. Прогнозната й стойност е 11 милиона 228 хиляди лева, като  основното финасиране е по Оперативна програма „Развитие на регионите“. 332 хиляди лева са от бюджета на общината за изграждане на подземната инфраструктура Предметът на поръчката обхваща..

публикувано на 22.10.25 в 12:44