На 6 декември почитаме Свети Николай Мирликийски Чудотворец. За българите той е пазител на семейството, жилището и добротата. Никулден е празник на рибарите, моряците и банкерите. На този ден се украсява коледната елха.
Темите днес:
Кого обслужва „златният гьол“ за дезинфекция на Капитан Анднреево, Малко Търново и Лесово? Защо той се превърна в ахилесовата пета на Агенцията по храните и как корупцията пусна корени в българската държавност? Разговаряме с проф. Христо Бозуков, два пъти бивш служебен министър на земеделието - през 2017 г. в служебния кабинет на проф. Огнян Герджиков и през 2021 г. в служебното правителство на Стефан Янев.
Банкери предупредиха, че изоставането на ръста на заплатите от покачването на инфлацията генерира социални трусове. За да ги избегнат, властите в европейските страни ще увеличават възнагражденията. Това обаче създава опасност от инфлационна спирала. Може ли да бъде избегната тя? Що е то мека рецесия? Това ли е макроикономическият сценарий за 2023 г.? За „икономиката на светло“ и посоката на българската икономика търсим коментара на икономиста проф. Боян Дуранкев, специалист по маркетинг и стратегическо планиране.
И още:
Освен на моряците, Свети Николай Чудотворец е закрилник и на дарителите. „Дари храна, дари надежда“ е поредната инициатива на Гората.бг в подкрепа за възрастните хора. За кампанията ще говорим с Никола Рахнев, основател на инициативата Гората.бг.
Колко живи коледни елхи в контейнер и колко отсечени коледни дръвчета е осигурило Държавното горско стопанство в Пловдив за коледно-новогодишните празници тази година? Кое надделява в търсенето, какъв е интересът към живите елхи и откъде могат да бъдат купени, обяснява Асим Асим, главен инженет в Държавно горско стопанство Пловдив.
Заедно с Живка Танчева отиваме в Археологическия музей в Пловдив, където днес се открива изложбата „Античен хамбар от Небет тепе”. В нея са представени находки и артефакти от Филипопол през III век.
Ще посетим и годишната изложба на Дружеството на пловдивските художници. Стоян Терзиев ни води в галерия „2019“ за среща с техния председател Снежана Фурнаджиева.
Атмосферата на празничния Никулден, настроенията и пожеланията на пловдивчани в навечерието на Коледа и Нова година обобщава Димитър Владимиров.
И в празничния Никулден програма „Ден след ден" започва след новините в 15 и продължава до 17 часа. Слушайте ни!Здравето по време на работа и здравеопаззването в риск, рискът да се движим по българските пътища и ситуацията в Пловдив, политическата пролет и изкуството на наивистите, в което животът изглежда естествен и мил - това са темите на сутрешните ни разговори в понеделник. Чуйте - експерта на КТ "Подкрепа" Александър Загоров в деня за защита на..
Тази неделя, говорим за месец май. Очаквайте астробюлетина за месеца, със Стефи Недевска. С Ани Шилева, от „Добролетие“, разказваме за една прекрасна тяхна инициатива, „Балът е за всеки“. Ще ви разкажем и как синхроничността по Юнг, обяснява логиката на гаданията? Започваме, след новините в 7 сутринта.
В светлата седмица, седмицата след Възкресение Христово, гост в Добро утро, ден е игумена на Бачковския манастир Величкия епископ Сионий. Роден е в София в семейството на занаятчии - бижутери, завършва немска гимназия. Още от малък проявява интерес към духовенството. След като отбива военна служба учи в паралелния курс на Софийската духовна..
Ремонтът на Хуманитарната гимназия в Пловдив ще започне в началото на юли, вместо в началото на май, както бе предвидено. Решението и взето след среща на местната власт с родители и спорове кога строителните работи ще пречат по-малко да работата в училището. Ще чуем по темата кметът на район „Централен“ Георги Стаменов и заместник-кметът с ресор..
За процесите на създаване и обновяване на публични пространства, които ангажира местните общности и дават възможност за иновативно и устойчиво развитие на градската среда, ще ви разкажем в разговор с младежкия сътрудник Ада Хейрула, от Младежки център Пловдив. Събитието „Академия за млади плейсмейкъри“, има за цел да докаже, че промяната започва от..