Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Между 45 и 55 лева са живите коледни елхи в Пловдив

Снимка: БГНЕС


И тази година земеделското министерство инициира традиционна продажба на живи елхи. Кампанията е свързана с опазването на горите и за всяко продадено дръвче ще бъдат засадени 10 нови фиданки в българските гори, които се стопанисват от държавните горски предприятия.

В подкрепа на кампанията Държано горско стопанство – Пловдив предлага живи коледни елхички пред административната сграда на бул. „Шести септември “ 93 и в разсадника на Голямоконарско шосе, съобщи главният инженер на териториалното поделение на Южноцентралното държавно предприятие.

Цените варират от 45 до 55 лева според височината на елхата – от 120 до 150 см.

Важно е живото коледното дръвче да е с добре укрепена коренова система, за да може след празниците то да бъде засадено пред блока или в парка. По време на празниците трябва да се полива и да не се държи на много топло място, отбеляза Асим.

Все по-голямо е търсенето на живи коледни дръвчета, но някои хора предпочитат и отсечени, които също се предлагат от горското стопанство, така и пред големите вериги. 

Чуйте повече от интервюто в прикачения файл. 
По публикацията работи: Димитър Владимиров

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Кметът огледа невралгичните ремонти в Пловдив

Кметът Костадин Димитров направи инспекция на важни за Пловдив инфраструктурни обекти, които се изпълняват в момента. Той бе придружен от ресорния си заместник Хакъ Сакъбов, главния архитект на Община Пловдив Яна Желязкова и шефа  на дирекция „Строителство и инвестиции“  Христина Плачкова. Като интензивни се определят темповете на ремонтите..

обновено на 28.07.25 в 17:31

70 огнища на шарка по овцете и козите в област Пловдив са ликвидирани

Заради огнищата на шарка по дребните преживни животни вицепремиерът Томислав Дончев свика извънредно заседание на Централния епизоотичен съвет. Към момента в България са регистрирани 97 огнища на шарка, като са засегнати над 10 000 животни. Най-голяма концентрация на заболяването има в област Пловдив, където вече са ликвидирани 70 огнища. Болестта..

публикувано на 28.07.25 в 16:32

Пияни гуляйджии нападнаха и раниха полицаи във Ветрен дол

Петима души от пазарджишкото село Ветрен дол са задържани за хулиганство, съпротива при задържане и причиняване на леки телесни повреди на полицейски служители.  Инцидентът е от събота вечер, когато полицейски екип от Септември се отзовал на сигнал за висока музика във Ветрен дол. В една от махалите на селото билзо 40 души празнували рожден ден..

публикувано на 28.07.25 в 12:50

Цените на билетите за Археологическия музей поскъпват от 01.08.

Регионалният археологически музей - Пловдив обяви нови, по – високи цени на редовните и семейни билети и безплатен вход за всички пенсионери от 1 август. От 6 на 8 лева се увеличава цената на редовния билет. Семейният става 15, вместо досегашните 10 лева. Запазва се цената от 2 лева за ученици и студенти. Експозицията е с безплатен вход за..

публикувано на 28.07.25 в 12:40

Арестуваха шофьор, предложил на полицай 100 лева "за почерпка"

Шофьор от Пещера беше арестуван, след като опитал да подкупи полицай по време на пътна проверка в Брацигово. . Малко след полунощ в събота, автопатрул спрял джип с чужда регистрация на кръстовище в Брацигово. 46-годишният мъж, който шофирал без книжка предложил на полицая 100 лева за "почерпка, за да не бъде глобен. Освен че веднага е..

публикувано на 28.07.25 в 12:30