Академик (Пловдив) загуби с 69:83 от отбора на Левски в много нервен мач от 9-ия кръг в НБЛ. Това беше първо домакинство за пловдивчани от над месец.
Академик успя да спечели първата четвърт с 20:14. Във втората четвърт мачът завърши при 22:22, а на полувремето резултатът беше 42:36 за пловдивчани.
Левски спечели третата четвърт с 27:13. В последната четвърт Левски се наложи с 20:14. Крайният резултат беше 83:69 за Левски.
Най-резултатен за Академик стана Омар Крайем с 27 точки, а 9 точки добави Томислав Минков, с 8 точки се отчете Александър Милов.
За Левски най-резултатен стана Алан Арнес 20 точки.
На 10 декември Академик гостува на Балкан.
Марица (Пловдив) продължава напред в турнира за Купата на България, след като победи убедително с 3:0 Асеновец в мач от първи кръг на Областния етап в надпреварата. Треньорският щаб на Марица направи цели седем промени в стартовия състав за този мач, а участие в него записаха почти всички млади футболисти от групата. Официален дебют с екипа на..
Националът Симеон Петров направи първа тренировка с новите си съотборниците в Ботев Пловдив. „Канарчетата“ обявиха трансфера на централния защитник във вторник вечерта, без да разкриват финансови параметри по сделката с унгарския Фехервар. Централният защитник ще носи фланелка с №87. Той ще бъде картотекиран в БФС за съботното регионално дерби срещу..
Треньорът на волейболния Локомотив Авиа Найден Найденов потвърди сензационната новина, че най-добрият българския волейболист в последните години Матей Казийски е пред завръщане в България и ще облече екипа на Локомотив. „Да, разбрахме се с Матей. На 90% всичко е уредено, но все пак той трябва да се върне и да подпише договор. Това е отлично новина, не..
Сензационен трансфер в българския волейбол! След 20 години на най-високо ниво в чужбина, Матей Казийски се завръща у нас, за да играе за вицешампиона Локомотив Авиа (Пловдив). 40-годишният волейболист се присъединява към пловдивския тим с едногодишен договор и в предстоящия сезон ще се опита да спечели първата си шампионска титла на България. От..
Съдийската комисия към БФС обяви нарядите за мачовете от петия кръг на Първа лига. Мачът между Локомотив (Пловдив) и Славия ще ръководи Станимир Тренчев. Регионалното дерби между Берое и Ботев (Пловдив) бе поверено на Мартин Великов. Ето и всички назначения за срещите на пловдивските отбори в петия кръг : 15 август 2025 г., петък, 21:15 ч. ПФК..