Според него за да се адаптират по-лесно хората към връщането на работа е трябвало още вчера или предният ден да започнат да стават по-рано, вместо да поспиват до късно. Идеята е организмът ни да се адаптира към ранното ставане, което е и най-големият физиологичен стрес за него.
„Повечето хора не са го направили, вчера са се върнали от пътувания и днес трябва да станат, за да отидат на работа. Мисля, че тази работна седмица няма да бъде достатъчно активна. Даже бих казал, че ще протече тегаво, защото адаптацията на организма след една дълга почивка отнема 2-3 дни, което означава, че първата седмица почти е преминала.
Това, което човек може да направи е да става час – час и половина по-рано преди работа, за да може психиката му да сработи и пътувайки към работата си той да не спи, да може като отиде да е активен, да изпълнява задълженията си.
Това е седмицата с най-много грешки, които правим по време на работа и това е така, защото сме настроени на вълна почивка“, заяви д-р Герев.
Затова и той нарича първият работен ден след празниците денят на отрезвяването. По думите му дългата почивка вероятно ще засили песимистичните нагласи на българина, тъй като следващите празници са чак след 3 месеца. Други причини за песимизма на хората са икономическата и социалната ситуации. Според д-р Герев вероятността за възникване на стрес у песимистите е по-малка, отколкото при оптимистите. Причината е, че те нямат нереално високи очаквания и разминаваща се с тях действителност.
Балканите бойкотират големите вериги магазини. Протестът срещу високите цени и ниския стандарт на живот започна от Хърватия и премина в Босна и Херцеговина, Черна гора и Северна Македония. Бойкот се подготвя и в Гърция на 19 февруари, а у нас той е насрочен за идния четвъртък – 13 февруари. Какво се случва с цените в България? До какво ще..
Според ВМРО, съществува организирана престъпна група между държавата и големите търговски вериги. От организацията подчертават, че правителството има интерес от много високите цени на хранителните стоки в България. В интервю за Радио Пловдив по темата Александър Сиди от ВМРО беше категоричен, че "цените в големите търговски вериги у нас са..
Скъпи ли са храните в магазините? Възможно ли е и е в условията на пазарна икономика да има контрол върху цените? Какво мислят пловдивчани за инициативата за бойкот на магазините в определен ден, която започна от Хърватия и се разпространи в редица страни на Балканите, а у нас организации призоваха гражданите да се въздържат от покупки на 13 февруари в..
Въможен ли е бюджет за 2025 година с дефицит до 3% от брутния вътрешен продукт (БВП), без увеличаване на данъци, без въвеждане на нови и без намаляване на разходите, свързани с важни инвестиционни, структуроопределящи проекти, каквато заявка даде Министерство на финансите. Според икономиста Кольо Парамов страната в момента се намира в "режим на..
Над 400 читалищни дейци от цялата страна подписаха Отворено писмо и го изпратиха до Министъра на културата и членовете на Комисията по културата и медиите в 51-ото Народно събрание. Документът изразява тяхното мнение от програма „Читалища“. В писмото си те посочват проблемите, сред които има огромен интерес – подадени са над 1400 проекта,..