По думите му преговорите със собствениците продължават, като те проявяват добронамереност, заради създалото се напрежение. Търсим заедно варианти общината да придобие имота. Те са съгласни, но се изготвя правен анализ и оценка, коментира кметът. В разговорите ще участват общински съветници и представители на протестиращите.
Димитров обеща да се вземе най- доброто решение за града, като придобиването на терените от страна на общината е най- правилното.
В администрацията все още не е получен протоколът от Общото акциотерно събрание на "Пълдин туринвест", но се подготвя обжалването на решенията. Това трябва да се случи до другия петък, когато изтича 14-дневният срок за обжалване.
Здравко Димитров заяви още, че до края на годината изграждането на Зоопарка трябва да приключи.10 минути почивка даде председателят на ОбС Александър Държиков след като във времето за изказване на гражданите думата взе Ашим Асан, чиято къща беше съборена като незаконна в Аджисан махала. Той е сред записалите се 11 граждани за изказване, протестиращите в защита на парка до Гребния канал на днешната сесия.
Асан заяви от трибуната, че ако се наложи ще изкара хората от трите махали в защита на зелената зона. След като обаче в изказването си започна да употребява обиди и заплахи и излезна от темата за парка и започна с обвинения към общинския съвет и местната власт, бе помолен от квесторите да напусне. Стигна се до словестни сблъсици и микрофонът му бе отнет от председателя на ОбС и дадена почивка.
До този момент /11.10 часа/ сесията не е тръгнала по същество и нито една точка от дневния ред не е подложена на гласуване. Продължават изказванията на гражданите, които се разграничиха от изказването на Ашим Асан.
Бойкотът на цените на хранителните продукти в големите търговски вериги е крачка в посока уравновесяване на монопола, но това е закъснял процес. Това коментира производителят на зеленчуци Иван Кабуров от пазарджишкото село Мало Конаре, който зарежда и голяма хранителна верига с продукцията си. Добави, че понякога продукцията на родните..
Седемнадесетото издание на най-големия форум за земеделска техника у нас БАТА АГРО , който се организира от Българската асоциация на търговците на агротехника, ще се проведе от 12 до 16 май 2025 година на Летище Стара Загора. Това издание е юбилейно, тъй като отбелязва 15 години от първото изложение БАТА АГРО. Регистрацията за участници все..
Амбициозна и стратегическа, а не тактическа е задачата, която новият лидер на БСП Атанас Зафиров постави пред партията - да си върне статута на първа политическа сила, което към момента е неизпълнимо, коментира политологът Татяна Буруджиева пред Радио Пловдив. Според нея конгресът не излезе с ясна програма как ще се възстановява партията. В БСП..
Над 60 фермери, производители на патици-мюлари от цяла Южна България, се събраха на спешна среща в Раковски заради действията от страна на Българската агенцията по безопасност на храните (БАБХ) срещу тях. На срещата са обсъдени актуални проблеми, свързани с епизоотичната обстановка и разпространението на птичия грип. Фермерите са се оплакали от..
Атанас Зафиров не беше моят фаворит, но му пожелавам успех, защото времената особено за БСП са сложни и пътят няма да бъде лек. Оттук - нататък зависи от него и от неговите действия какво ще бъде направено. Това заяви пред Радио Пловдив пловдивският депутатът от БСП Иван Петков - Бебето . За нашата организация в Пловдив е стъпка назад ,..