Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Parking Day for Fitness Уебинар


В последните години стремглаво нараства броят превозни средства, за които не са предвидени паркоместа на които паркират по улиците, включително около училища, детски градини, детски площадки и жилищни сгради. Този факт представлява риск за безопасността на всички жители на града, но и най-вече за ДЕЦАТА, поради  това, че най-малките участници в движението не могат да преценяват адекватно пътната обстановка.

Безопасността на децата-участници в пътното движение е един от най-сложните проблеми на нашето съвременно обществото, който е с две направления: създаване на инфраструктурни условия за безопасност и възпитаване на отговорни участници в движението.

Безопасно ли е около училищата и детските градини и до колко инфраструктурата около тях отговаря на тези условия - товаса само малка част от темите, които 

сдружение BG Бъди активен ще представи на уебинара Parking Day for Fitness, като инструмент за безопасни улици, който може да бъде използван, за да се подобри безопасността на децата около училища и детски учебни заведения. 

Той ще се проведе на 26-ти януари (четвъртък) от 15:30 ч. онлайн, и всеки, който е заинтересован може да участва, като се регистрира на сайта https://www.bgbeactive.org/. 

Още подробности за самото събитие ни разказа днес Руми Киризиева от екипа на сдружението, която бе и наш ефирен гост в предаването "Вход свободен". 

Чуйте в звуковия файл. 


По публикацията работи: Станка Лазарова

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията
В Ботев недоволни за пореден път от съдийството

Шефовете на "канарчетата" с протестно писмо до БФС

Ръководството на Ботев (Пловдив) публикува протестно писмо, адресирано до Българския футболен съюз и президента на централата Георги Иванов. В писмото от управата на “жълто-черните” изразиха остро несъгласието си с решенията на съдийската бригада в двубоя с Арда (Кърджали). Ботев загуби срещата с 0:5 и завърши мача с девет души на терена след директни..

публикувано на 05.08.25 в 14:54
Ботев - Арда 0:5

Арда разби Ботев с 5:0 насред "Колежа"

Арда (Кърджали) записа първа победа от началото на новия сезон във Първа лига, след като се наложи с категоричното 5:0 при гостуването си на Ботев (Пловдив) в последната среща от третия кръг на шампионата.  Димитър Велковски, Антонио Вутов, Давид Акинтола, Иснаба Мане и Бирсент Карагарен бяха точни за успеха на гостите от Кърджали, които бяха и..

публикувано на 05.08.25 в 07:16
Тодор Неделев

Тодор Неделев пропуска мача на Ботев с Арда

Един от най-важните футболисти на Ботев (Пловдив) Тодор Неделев ще пропусне домакинството на Арда (Кърджали) от третия кръг на Първа лига. Двубоят на стадион „Христо Ботев“ е тази вечер от 21:15 часа. Полузащитникът има болки в прасеца, които ще му попречат да вземе участие в мача. „Канарчетата“ нямат победа след първите два кръга в първенството,..

публикувано на 04.08.25 в 17:57
Габриела Петрова

Габриела Петрова с титли в скока на дължина и в тройния скок

Габриела Петрова (СКЛА Локомотив Пловдив) е първа на скок дължина с 6.58 метра при жените Държавното първенство по лека атлетика. Тя също така спечели второ злато от шампионата след това на троен скок .В останалите опити Петрова регистрира 6.22, 6.38 и 6.21. На 400 метра с препятствия триумфира Кристина Борукова с 58.76 секунди. Така тя която защити..

публикувано на 04.08.25 в 12:52

Удостоиха АСКБ „Тракиец“ с "Почетен знак на Пловдив“

С пълно единодушие общинските съветници гласуваха удостояването на Армейски спортен клуб по борба "Тракиец" с отличието "Почетен знак на град Пловдив". Припомняме, че спортният клуб спечели отборната титла от Държавното първенство по свободна борба за мъже - 2025 г., което допринася за спортния авторитет на Пловдив. В мотивите към..

публикувано на 04.08.25 в 10:53