Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Зико ще обжалва в съда решенията на "Пълдин туринвест"

Ще изпълня решението на Общинския съвет от 19 декември, което ме задължава да поискам отмяна от съда на взетите решения на Общото събрание на "Пълдин Туринвест" АД от 9 януари 2023-а, заяви кметът на Пловдив Здравко Димитров по повод казуса с Панаира и днешната акция на съветниците от Демократична България в сградата на общината и припомни, че вече е казвал това няколко пъти. 

Законоустановеният срок за подаване на исковата молба към съда е 14 дневен от датата на провеждане на събранието, отбелязва Димитров. Ще изпълня волята на народа, така както ми е вменена от общинските съветници на града, казва още кметът, цитиран от пресцентър на общината.

От изявлението му не става ясно дали ще се възползва и от правото си да иска спиране на вписването в Търговския регистър на варненските акции в "Пълдин туринвест". До края на работния ден в окръжния съд в Пловдив нямаше постъпили жалби и по двата параграфа. 

По- рано днес съветниците от ДБ неуспешно настояваха за среща с кмета или негов заместник, защото днес е последният срок, в който той може да поиска спирането на вписването на варненските акции в капитала на "Пълдин туринвест". 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Заради конфликт с Иван Стоянов е отнет финансовият ресор на зам.- кмета Петкова

Заместник-кметът на Община Пловдив Владимир Темелков застава зад своята колежка с ресор финанси Жени Петкова и призовава пловдивският кмет да преосмисли решението си да изземе този ресор от нея. Малко по-рано стана ясно, че в общината се предприема вътрешна реорганизация в административната дейност.    Решението е спуснато вчера на..

публикувано на 06.03.25 в 10:58
Костадин Димитров

Кметът Костадин Димитров поема финансите и икономиката на Пловдив

Община Пловдив предприема вътрешна реорганизация в административната дейност. Целта е да се подобри координацията между ключовите звена и да се оптимизират процесите по финансово управление.   В тази връзка част от ресорите ще бъдат преструктурирани. Ресорът " Бюджет " ще бъде под прекия контрол на кмета на Пловдив Костадин Димитров , като..

обновено на 06.03.25 в 10:48

Кмет парамедик осигури носилка за трудноподвижни хора

Кметът на пазарджишкото село Ивайло купи носилка за трудноподвижни хора с пари от спечелена награда. С проект за частна неотложна медицинска помощ Цвятко Луджев, който е парамедик, е спечелил второ място в конкуренция с 40 участници в академията  BASE, организирана от община Пазарджик . Наградата си от 2000 лв. е инвестирал в медицинско..

публикувано на 06.03.25 в 10:47

ПП-ДБ пита кмета кой стои зад овладяването на общинските финанси

Община Пловдив е на прага на безпрецедентна административна криза, след като кметът Костадин Димитров премахва позицията на заместник-кмет по финансите в момент, когато градът подготвя бюджета си за 2025 година, се казва в декларация на ПП-ДБ. Според коалицията с отнемането на ключовия финансов ресор от заместник-кмета Женя Петкова общината остава..

публикувано на 06.03.25 в 10:44

МБАЛ-Пазарджик продължава кампанията срещу вейповете

Продължава разяснителната кампания на пазарджишката многопрофилна болница в общинските училища за вредата от употребата на вредни вещества и тяхната комбинация, с цел засилване на ефекта.  Пет нови деца бяха приети в неадекватно състояние в Спешното отделение, след употреба на вейп, алкохол и енергийни напитки.  В Пазарджик лекуват петима..

публикувано на 06.03.25 в 10:20