Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Левицата продължава да търси мостове между себе си

Дискусията за обединението на българската левица продължава на конференция в Пловдив


Представители на така нареченото ново ляво обединение се събраха на конференция „Левицата“ в Пловдив. 

Костадин Паскалев, който е един от инициаторите на проекта, каза пред събралите се близо 300 участници в „Гранд хотел Пловдив“, че част от политическата криза в страната е кризата на българската левица. Тя, по думите му, се изразява в 4 катастрофални изборни поражения на БСП.

Днешната среща в Пловдив продължава дискусията от проявата на 29 ноември миналата година в столицата за обединението на левите сили в страната. 

Костадин Паскалев посочи, че има съгласие по основните принципи за ляво обединение. Те включват укрепване на колективното начало при вземането на решения, както и запазване на прекия постоянен диалог с активистите и симпатизантите на левицата. 

Сред участниците в дискусията са бившият президент Георги Първанов, лидерът на „Движение 21“ Татяна Дончева, Мая Манолова, която оглавява „Изправи се Бг“, както и Александър Томов, който е начело на „Българска социалдемокрация-Евролевица“.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Бай Рибан ще се мултиплицира в няколкостотин бай Рибановци

Ден след като министърът на земеделието и храните Георги Тахов обяви  решението на държавата да не се прилага ваксинация  на овцете и козите срещу смъртоносната болест шарка по дребния добитък, ръководството на  Националната овцевъдна и козевъдна асоциация (НОКА)  остро разкритикува това решение .  От асоциацията подчертават, че "всички..

публикувано на 31.10.25 в 16:55
Георги Вулджев

Фиксираният ръст на заплати в държавния сектор е малоумие

Все още не са ясни параметрите на бюджета за следващата година. Това, което е известно до момента е, че минималната работна заплата ще бъде €620, ще има повишаване с 2% на  осигуровките, както и почти двойното увеличение на данъка върху дивидентите.  Според главния икономист на ЕКИП Георги Вулджев  управляващите не предприемат мерки за..

публикувано на 31.10.25 в 16:15

Проектът за комплекса във "Филипово" да се преработи

Проектът за новия мегакомплекс в квартал "Филипово"  е в нарушение на Общия устройствен план на Пловдив, защото не предвижда терен за детска градина. Това заяви пред Радио Пловдив арх. Костадин Палазов от „БСП за България“, председател на комисията по устройство на територията и жилищна политика в Общинския съвет. Затова трябва да се преработи. По..

публикувано на 31.10.25 в 15:51

Комплексът в кв. "Филипово" може да се строи без санкцията на ОбС

Правната комисия към Общинския съвет в Пловдив прие като законосъобразно искането за промяна на ПУП-а в кв. „Филипово“, където ще бъде изграден нов мегажилищен комплекс. Председателят ѝ Слави Георгиев подчерта, че местният парламент не дава разрешение за строителството на комплекса, тъй като това частният инвеститор може да направи и в момента –..

публикувано на 31.10.25 в 14:56
Марио Нинов

Бюджетът за 2026 г. ще удари най-бедните

Синдикатите остават в протестна готовност, въпреки че отложиха обявената за днес демонстрация. Причината – липсата на ясна държавна политика за повишаване на доходите и  неяснота около цялостните параметри на бюджета за 2026 година. Пред Радио Пловдив председателят на Националния стачен комитет на КТ „Подкрепа“ Марио Нинов коментира, че тази..

публикувано на 31.10.25 в 10:34