Екип на пожарната спаси бедстваща сърна в река Черна в Смолян. Безпомощната сърничка е забелязана случайно от минувачи по улицата в кв. Райково, които подали сигнал на тел. 112.
Спасителният екип направил на 2 пъти заграждане във водата, насочил животното към по-нисък участък от стръмните брегове на реката и я насочил обратно в гората над квартала в областния град.
Сърничката вероятно е била преследвана от кучета и така се озовала в града, каза пред Радио Пловдив комисар Симеон Цървуланов, директор на смолянската пожарна.
По думите му, не са рядкост получени сигнали за бедстващи диви животни, най-вече сърни и лисици, влезли в населените места, за да търсят храна.
През последните два дни кошута пък обикаля по улиците на девинското село Осиково и стана атракция за жителите му. Оказало се, че тя е отглеждана в еко чифлик в близост до селото.
Собственикът на кошутата е пристигнал днес да си я прибере.
Кметът на Пловдив Костадин Димитров, предшественикът му Здравко Димитров и районният кмет на „Централен“ Георги Стаменов прерязаха лентата на новата детска ясла в квартал „Съдийски“. На откриването присъстваха заместник - кметовете Владимир Темелков, Николай Бухалов и Хакъ Сакъбов. Сградата е на стойност близо 3 милиона лева и в нея ще се обучават 48..
През следващата седмица Община Пловдив ще организира специално посещение на родители в Хуманитарната гимназия „Свети свети Кирил и Методий“, където продължават ремонтните дейности. Това обяви пловдивският кмет Костадин Димитров, който уточни, че целта е да стане ясно какви са конструктивните особености на сградата, а строителите и Община Пловдив да..
Пловдивските спортисти Йоана Зотева и Симеон Танчев, които бяха подпомогнати от община Пловдив за участие в Световните игри за трансплантирани през август в Дрезден , благодариха на кмета Костадин Димитров и заместник-кмета по спорт, младежки дейности и социална политика Николай Бухалов, както и на Общинския съвет за единодушната подкрепа. Йоана Зотева..
Кметът на Пловдив Костадин Димитров и районният кмет на „Централен“ Георги Стаменов ще открият официално новопостроената сграда на детска ясла в кв."Съдийски". Тя се намира на ул."Стоян Михайловски" №13 и ще е към "Детска ясла на мечтите". На първи прием бяха запълнени 48 места в детското заведение и те ще прекрачат прага на новата сграда..
За 2 месеца и половина обновиха НУ "Климент Охридски" в Пловдив. Разширява се и капацитетът на детските ясли и градини. За 2 месеца и половина напълно ремонтираха началното училище в район "Южен" "Климент Охридски", съобщи зам.-кметът по образование Владимир Темелков. В учебното заведение са подменени дограмата и покривите,..