Защо и как стигнахме дотук? – ситуацията коментира журналиста Валерия Велева от сайта Епицентър.
За датата на изборите трбва да се спази Конституцията – а именно президентът е длъжен в „разумен срок“ да разпусне парламента и да насрочи избори. Тълкуването на този срок обаче е обтекаемо. Все пак, до края на седмицата трябва да се очаква това решение.
Това означава избори на 26 март или 2 април, понеже после идват Великденските празници – смята Валерия Велева
По думите и, ясно е че този парламент е напълно изчерпан, излишно е да се губи ценното време на държавата.
„Неяснотите обаче са чувствителни – няма яснота кой с кого възнамерява да се коалира или не. Затова отсега не бива да се върви с митове, опорки или мантри по темата, за да не се вменяват такива неща на българския избирател. В последните две години българските партии не успяха да създадат работещо правителство, това означава, че те са в тежка криза. И отговорността си е чилно тяхна – на партиите."
България в момента е в политическа криза и това е крайно опасно, понеже може да прерасне в Конституциянона криза. Все пак, това че накая няколко партии седнаха на една маса, макар и само да си поговорят, вдъхва някаква надежда, допуска Валерия Велева.
По думите и, инициативата на ИТН за референдум за президентска република е чиста ПР акция, която цели да си вдигнат рейтинга за предстоящите избори. Промяната на формата на управлението изисква голям обществен консенсус, какъвто, виждаме че в обществото не същестува.
Затова на тези избори е много важно какво ще кажат партиите на избирателите, с какви послания ще ги убедят да отидат да гласуват - категорична е известната журналистка.
Ами ако дойде президент – диктатор, което не е изключено?
Антиконституционно е също така да произвеждаш партии като пост-функция на служебен кабинет. А след месеци да наречеш същите тези излъчени от теб хора шарлатани, коментира В. Велева.
В момента ситуацията е „Нероден Петко“ – преди да станат ясни новите изборни резултати не може да се прогнозира никакъв вариант за съставяне на правителство.
Мерки за подобряване на дисциплината в училище и за по-активното участие на родителите в тези усилия предлага Синдикат "Образование" към КТ "Подкрепа". Те включват по-активното участие на родителите в тези усилия. "През последните няколко години анализирахме, че ситуацията в българските училища е много трудна по отношение на мотивацията на..
Няма причина токът да се спонсорира от държавата, тъй като никои не е направил нещо, което следва да бъде компенсирано. Компенсационни действия се предприемат, когато определени субекти предприемат действия в полза на държавата или по задължение, което държавата им е вменила да изпълнят. Това коментира Никола Янков, съдружник във..
За протестите от близкото минало и протестите днес говорим в програма "Ден след ден " на 10 януари. На тази дата през 1997 година е кулминацията на протестите срещу правителството на БСП, а площадът пред парламента става арена на сблъсъци и напрежение. Разговаряме с участник в тогавашните протести, а и в днешните - настояващи за правосъдна реформа..
Компенсирането на бизнеса за цената на тока би помогнало, но за да бъдем конкурентни са необходими трайни решения и затова трябва да помислим за дългосрочни мерки. Това коментира изпълнителният директор на Тракия икономическа зона Пламен Панчев. Според него една от пречките са прекалено многото регулации, които има в Европа. По думите му..
С дефицити влезат в 2025 година голяма част от театрите в страната и това демотивира трупите, не позволява обогатяване на репертоара, притеснява публиката и злепоставя културните институти пред техните зрители и партньори - затова са единодушни директорът на Кукления театър Пловдив Петър Влайков и на Родопския драматичен театър "Николай Хайтов" Мариан..