Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Парична гаранция за шофьора, който прегази пешеходец и избяга

Шофьорът, който блъсна и уби пешеходец в Пловдив, а след това избяга, излиза от ареста срещу парична гаранция от 3 000 лева. Решението е на пловдивските апелативни магистрати, които измениха решението на Окръжния съд.

Инцидентът е от края на януари, когато при движение на заден ход, мъжът блъсна фатално с буса си 59 годишен пешеходец и след това избяга от местопроизшествието. По – късно беше арестуван, след като се е предеде в полицията на град Гоце Делчев. 

Апелативните съдии са приели, че бягството на обвиняемия от местопроизшествието не означава, че има опасност той да се укрие. Мъжът имал добри характеристични данни, семеен с две деца, трудово ангажиран, с чисто съдебно минало и постоянен адрес.  Определението е окончателно.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Зафиров за Бюджет 2026: Най-социалният за последните две десетилетия

Вицепремиерът и лидер на социалистическата партия и коалиция "БСП–Обединена левица" Атанас Зафиров  определи проектобюджета за 2026 година като "най-социалния за последните две десетилетия " и заяви, че именно усилията на левицата са осигурили ръст на доходите, увеличение на минималната работна заплата, повишаване на майчинството за втората година и..

обновено на 16.11.25 в 13:15

Зографският манастир чества есенния празник на свети Георги

След всенощно бдение и света литургия рано тази сутрин с литийно шествие с чудотворна икона на свети Георги българският манастир “Свети Великомъченик Георги Зограф” на Света гора отбеляза есенния празник на свети Георги (по стар стил на 16 ноември), когато мощите му са пренесени от мястото на измъчването му в Лида в Мала Азия (днешния..

обновено на 16.11.25 в 13:14

Лесничеи денонощно дежурят за мечките в Карловско

15 сигнала за поява на мечки в населените места са постъпили в Държавното горско стопанство - Карлово , това съобщи директорът инж. Златю Христов Кличев. Той уточни, че обажданията на гражданите са получени само за месец и половина. " Има щети по лозята и плодните дръвчета в района " - заяви Кличев. Последният случай през тази седмица е от..

публикувано на 16.11.25 в 12:19
доц. д-р Младен Дойков

Втори робот "Да Винчи" действа в УМБАЛ Каспела

Исторически момент за пловдивската медицина, вече разполагаме с две роботизирани системи, съобщиха от ръководството на УМБАЛ Каспела. Според тях по този начин  - " Пловдив се превръща във водещ център за високотехнологична хирургия". За първи път лечебно заведение в града разполага с два високотехнологични хирургични робота, които работят..

публикувано на 16.11.25 в 10:05

Кампанията "Купи и Дари" събра над 1700 кг хранителни продукти в Пловдив

Над 1700 килограма хранителни продукти събраха организаторите на благотворителната кампания „Купи и Дари“ само за ден в Пловдив.  Количеството продукти, получени от дарители в първия ден на акцията е почти толкова, колкото за цялата кампания миналата година, когато бяха събрани над 2000 килограма , съобщи председателят на Ротари клуб Филипопол Хачик..

публикувано на 16.11.25 в 09:21