Групата на ГЕРБ подготвя предложение за утрешната сесия на Общинския съвет за осигуряване на малко над 32 милиона и половина лева за довършване на стадионите „Христо Ботев“ и „Лаута“.
Идеята е за двата стадиона да се разпределят по 16.3 милиона лева в три бюджетни години.Ако предложението бъде прието първият транш от по 5.5 милиона трябва да бъде даден още тази година.
Предвижда се създаването на две комисии за стадионите. Първата да направи оценка за разходваните средства за Колежа дотук, а втората да следи разходите за довършването на комплексите и да докладва на Общинския съвет.
Предложението е обсъждано с феновете и на двата клуба с актива на ГЕРБ и се очаква техни представители да участват и в двете комисии.
EVN Топлофикация е в готовност да стартира топлоснабдяването по-рано при желание на отделни сгради. Въпреки застудяването и предвид променящите се външни температури, все още не са достигнати законовите условия за цялостно включване на отоплението, посочват от дружеството. Ако искат по-ранно пускане на парното, клиентите е необходимо да..
Шофьор на такси е откаран в болница с наранявания след инцидент на улица „Скопие“ в Пловдив. Около 6 30 часа тази сутрин таксиметровият автомобил навлязъл в лентата за насрещно движение и се ударил в автобус. Водачът на колата е транспортиран в болница за оказване на спешна помощ, взета му е кръвна проба за химически анализ. Другият шофьор е..
101-та среща на Европейската мрежа за проучвания на общата медицинска практика ще се проведе в Пловдив от днес до 19 октомври. Домакини на престижното събитие са Медицинският университет, Сдружението на обучителите и изследователи в България по обща медицина и Регионалната колегия на БЛС. Темата на срещата е „Овластяването на следващото поколение..
В Международния панаир Пловдив се открива 29-то издание на изложението МЕДИКУС, ДЕНТО, ГАЛЕНИЯ. Форумът следва концепцията „Всичко на едно място“ като обединява представянето на иновации и научни разработки с възможностите за бизнес контакти. Проявата е и място за дискусии по здравни теми, както и за презентиране на изделия и технологии от..
В Световния ден на храната- 16 октомври Университетът по хранителни технологии- Пловдив е организатор и домакин на "Кариерен навигатор" с участието на повече от 40 фирми. Младите хора ще имат възможност да разговарят с работодатели и ще научат възможностите за стажове, практики и първа работа. В УХТ ще се проведе и осемнадесетата..