За транспортния хаос в Пловдив, за бутафорните проверки на цените на храните, за корумпираните политици и липсващите доказателства за това, за малкото мандати и многото желаещи да станат депутати – за това ще говорим в днешната програма „Ден след ден“.
Темите днес:
Участък от бул. „Александър Стамболийски“ в Пловдив пропадна от тежестта на преминаващите превозни средства. Това затапи трафика в микрорайона и допълнително затрудни придвижването в пловдивския район „Южен“, почти блокиран от множество едновременни улични ремонти. Какво се случва и как се справят хората – ситуацията на място проследи Веселина Пеева.
Защо продължават да поскъпват храните и доколко ефективен е механизмът на държавата за контрол на цените? Ще чуем анализа на проф. Татяна Хубенова, председател на Съюза на икономистите в България.
Какви са зависимостите между мафията и властта в България? Разбра ли се от първите данни по закона „Магнитски“, изнесени през юни 2021 г.? Ще има ли последици от вторите санкции "Магнитски" и за кого? Темата ще коментираме с Мария Капон, бивш депутат и член на Временната комисия "Магнитски" в 46-то Народно събрание.
И още:
Как ще се подобри качеството на общото образование у нас с 576 милиона лева от Националния план за възстановяване и развитие? Мащабната инвестиция е за изграждане на цялостна образователна СТЕМ среда от ново поколение в българските училища. Каква е готовността на пловдивските училища да изграждат СТЕМ кабинети или центрове? Живка Танчева разговаря с Катерина Василева, председател на пловдивската структура на Съюза на работодателите в системата на народната просвета.
Радостина Чернокова обобщава в репортаж нагласите на основните политически сили в Смолян за предстоящите извънредни парламентарни избори. И пита родопчани дали ще ги подкрепят и какво може да ги мотивира да отидат до урните.
Програма „Ден след ден“ започва след новините в 15 и продължава до 17 часа. Слушайте ни!
Тази седмица в рубриката „Добро утро, ден!“ ни гостува Кристиян Владов – главен уредник в Природонаучния музей в Пловдив и специалист по приложна хидробиология. Куратор на залите „Риби“ и „Сладководен аквариум“, изследовател на водния свят и участник в експедиции чак до Антарктида. Той е сред участниците в 33 българска експедия до Ледения континет,..
Градът е полупразен, завладян от обичайната юлска жега. Тези, които сме още тук - най- коравите пловдивчани, разчитаме на утешителната вяра в августовската отпуска, пием ледени фрапета и благославяме наум изобретателя на климатика - почитаемият мистър Уилис Кериър. Днес в предаването освен свежа музика и интересни теми сме ви приготвили..
Ситуацията с шарката по овце и кози в Пловдивско се усложни. Освен унищожени животни, мерките на БАБХ вече вкючват и забрана за изкупуване на мляко от фермите на областта. За заразата, икономическия ефект и управленските решения ще разговаряме с професора от Аграрния университет Дойчо Димов, който е и председател на Сдружение за отглеждане и развъждане на..
Тази седмица слушаме истории, разказани от журналиста от БНТ Пловдив Димитър Димитров. Репортер, който се чувства еднакво сигурен когато отразява инциденти, протести, избори, военни и исторически събития, но и когато говори с рибари и ловци, които го покоряват с колорит и автентичност. Идва от Велико Търново и остава в Пловдив, реализирал своето..
"Да бъдеш нестандартен учител, това често значи да вървиш по ръба" - думи на Станислава Йорданова, отличена в Националния конкурс за нестандартни учители организиран от Бургаски държавен университет “Проф. д-р Асен Златаров” и Департамент КПРПС - Бургас . Определя тази награда като "връх" в своя личен път на израстване! Такова признание не се..