С митинг-поклонение в Карлово завърши възпоменателното отбелязване на 150 години от гибелта на Васил Левски.
Кметът на общината д-р Емил Кабаиванов и неговият екип, председателят на Общинския съвет Доньо Тодоров, общински съветници, командирът на 61-ва Стрямска механизирана бригада бригаден генерал Маргарит Михайлов, носителят на Наградата на Карлово проф. Иван Гаврилов, общественици, ученици и много граждани присъстваха на митинга.
Дванайсетокласничката Мария Кръстанова прочете своето есе, отличено в традиционния литературен конкурс на Средно училище „Васил Левски“ – Карлово. На паметника на Апостола бяха положени Гирлянд на славата, венци и цветя.
В родния дом на Левски официални гости и граждани отдадоха почит към майка му Гина Кунчева.
Стойо Карагенски, председател на карловския комитет „Васил Левски“, обяви тазгодишния носител на Наградата на местния комитет – това е 12-токласничката от СУ „В. Левски“ Дара Христова. Седемгодишният Петър Костов изпълни стихотворение за Апостола.
След това се проведе среща-разговор с Христина Богданова – праправнучка на Яна, сестрата на Левски, и бе представен трети том от поредицата за Васил Левски – „Нови документи и изследвания“.
Само през изминалите почивни дни в Пловдивска областта са засечени шестима пияни шофьори, един от които е седнал зад волана под влиянието на наркотици. В Пловдив 63-годишна жена била заловена с 1,7 промила, а 43-годишен мъж – с над 1,4 промила. Друг шофьор на 47 години управлявал с над 1,8 промила, а 31-годишен – с повече от 2 промила и положителна..
Пожар е избухнал в пловдивския район "Тракия". Горят сухи треви и храсти като пламъците са в близост до Ботаническа градина и бившата Белодробна болница. Районът на пожара е силно задимен, пет екипа на пожарната се борят с пламъците. Има и екипи на Пето районно полицейско управление. Очаквайте подробности
288 са новородените в специализиранета АГ болница само през месец юли. Сред тях – 133 момчета, 155 момичета и 6 двойки близнаци. 29 от бебетата са заченати чрез инвитро процедури. От началото на годината в „Селена“ са се родили общо 1 752 деца. Най-голямото бебе през юли тежи 4 килограма и 410 грама и е високо 55 сантиметра, родено по естествен..
И.ф. главен прокурор Борислав Сарафов представи на официална церемония в Пловдив Тихомир Стоев, новия административен ръководител на пловдивската Апелативна прокуратура. „Прокуратурата и МВР в страната работят добре и в синхрон за осигуряване на спокойствието на хората и за да отговорят на очакванията на обществото за справедливост“,..
Новата ясла ще е за 10 групи с общо 160 деца и ще бъде на бул. „Александър Стамболийски“ до сградата на детска градина „Малина“. Стойността на обществената поръчка е 11,2 млн. лева с ДДС. За обекта има влязло в сила разрешение за строеж още от 2023 година и предстои избор на изпълнител. Площта на имота е близо 34 декара, което е наложило да се увеличи..