Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Георги Влайков в "Добро утро, ден"

| обновено на 24.02.23 в 16:58

Тази седмица в „Добро утро, ден!“  говорим за доброволчество, за планини, музика и още нещо. Гостува ни парамедикът Георги Влайков, който повече от 10 години е ангажиран с това да помага на хората - не само, когато професията му го изисква, но и при бедствия - тогава, когато хората са в безизходица и имат нужда от протегната ръка. Не се страхува да бъде на първа линия в опасни ситуации в името на общото благо.

Той е инструктор по долекарска помощ, планински водач и ръководител на  Доброволното формирование ”Аварийно Спасяване Пловдив”. Само преди дни се завърна от поредната спасителна акция, в която взе участие, а именно опустошителните земетресения в Турция. 

По планините Георги Влайков се запалва още от ранна детска възраст, а главният виновник за това е дядо му. Дядо му го взима със себе си в гората за пръв път, когато е едва на 3 години. Години по-късно Георги започва да дели тази си страст с двете си сестри, а с една от тях - Мария - дели и офроуд шофирането. 

36-годишният мъж се занимава още с пеене, бойни изкуства и ролеви игри. 

За доброволеца дните имат различен цвят – един път те са зелени – тогава, когато всичко е спокойно, а друг път са сини, когато е напрегнато. Звукът на деня пък е този от шума на стъпките в планината и на горските обитатели, споделя Георги Влайков.







Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Още от категорията

Кабинетът е стабилен, партиите мобилизират твърдите си ядра

Социологическите данни от първата половина на октомври потвърждават доверието в правителственото мнозинство и стабилността на правителството. Едновременно с това се наблюдава мобилизация на твърдите опозиционни ядра. Двете формации, които отбелязват известен ръст спрямо предходното проучване през юли, са ГЕРБ–СДС и ПП–ДБ, сочат данните от последното..

публикувано на 14.10.25 в 15:19

БСП-ОЛ ще подкрепя разумните решения в ОбС Пазарджик

В предаването „Ден след ден“ говорим за резултатите от изборите в Пазарджик и дали те могат да бъдат лакмус за национален вот.  За разговор поканихме председателката на БСП в Пазарджик Лиляна Мърхова , която е и общински съветник.  Коалицията БСП-Обединена левица ще има четирима съветници в новия местен парламент, с един повече от предишния ОбС...

публикувано на 14.10.25 в 15:01
Веселина Александрова

Даваме празен чек на кмета за транспорта в Пловдив

Общинският съвет на Пловдив ще гласува утре предложение да даде разрешение на администрацията на кмета за нова обществена поръчка за градския транспорт на града през следващите десет години. Темата коментира в програма „Ден след ден“ на Радио Пловдив общинският съветник от ПП–ДБ Веселина Александрова . „На заседанието на правната комисия чухме..

публикувано на 14.10.25 в 14:51

Бюджет 2026 ще затегне коланите, но не заради еврото

Затягане на коланите вероятно ще има през следващата година – това може да стане като не се увеличават и индексират пенсиите, а заплатите бъдат временно замразени. Това обаче няма да се дължи на еврото, а на неща заложени от правителството още миналата година. Това коментира икономическият анализатор Светозар Гледачев. Добави още, че..

публикувано на 14.10.25 в 09:17

Пловдивската библиотека стартира радио "Книгоманче"

Народна библиотека “Иван Вазов” стартира радио “Книгоманче” с цел да върне децата обратно в читалните. В опит да бъде близо до съвременното поколение, но и до му покаже магията на книгите, каналът е в ютуб – платформа за споделяне на видео съдържание. Инициативата дава възможност на слушателите да се насладят на актьорски четения на любими..

обновено на 14.10.25 в 07:15