Финансовото министерство излезе с противоречиви съобщения за това кога България би могла да въведе еврото. Първоначално министър Росица Велкова отбеляза, че неприети законови текстове и неовладяна инфлация отлагат срока до 1 януари 2025 година. След това посочи като възможна дата 1 юли 2024 г., при условие, че задачите бъдат изпълнени по-рано. Ще разговаряме с Кристофор Павлов, главен икономист на водеща българска банка, за ефекта от трудния път на България към еврото, както и за възможностите на икономиката да подкрепи финансовите цели на страната.
Служебното правителство обяви мерки за овладяване на цените. Първите действия на контролните органи в тази посока обаче, се свеждат до обичайните проверки за коректността на етикетите, за съдържанието на продуктите и обявените промоции. От Богомил Николов от асоциация „Активни потребители“ очакваме да разберем дали стандартният контрол може да има и възпиращ, страничен ефект върху цените.
Община Асеновград ще се допита до гражданите за това къде да са спирките на бъдещата градска железница, която ще свързва града с Пловдив. За подготовката по проекта и за очаквания интерес към него в Асеновград ще разговаряме със заместник-кмета Стоян Димитров.
Новият месец започва с финала на деловата седмица. Петък сутрин ще говорим за почивка, летни дестинации, времето и още теми от пловдив и региона. С проф. Георги Рачев, климатолог и преподавател в СУ "Св. Климент Охридски" ще говорим какъв август да очакваме и в разгара на туристическия сезон къде почиват нашите и чуждите туристи. Ще ви разкажем за..
Тази седмица гост в „Добро утро, ден“ е лекоатлетката Пламена Миткова. Когато е 7-годишна, започва да тренира художествена гимнастика, но след четири години пътят й рязко завива в друга посока. Преориентира се към леката атлетика. Започва да се състезава за "Локомотив Пловдив" . Състезателка е по скок на дължина. Три поредни години..
Днес слънцето най- после си взе кратък отпуск, решило да се смили над прегорелите от жега българи, както и да даде малко надежда на пожарникарите в борбата с огнената стихия. Изпръхналата от суша почва и всичко живо върху нея чакат живителен дъжд , уморени от безводие. В последния си ден седмият месец на изпроводяк сваля пламтящата корона и обещава..
Дъжд се очаква да прогони нажежения спомен за юлските жеги. Прогнозата на синоптиците е за валежи главно в Южна България, като валежите ще са интензивни, значителни по количество и с временно усилване на вятъра. Има условия и за градушки. Обявен е и жълт код за 7 области - Благоевград, Пазарджик, Пловдив, Стара Загора, Смолян, Кърджали и Хасково. За..
През тази седмица на месец май ни гостува д-р Достена Лаверн . Преди година тя се завърна в родния ѝ град Пловдив, тук се посвещава на творчеството - рисува, пише и превежда световна литература. Организира фестивала "Летерапопули" за втора поред година, той започва във вторник, 13 май в Първо студио на Радио Пловдив. Достена Лаверн отговаря..